Preokret Borca u Visokom

Rukometaši Borca zaostajali su nakon prvih 30 minuta čak devet golova za visočkom Bosnom (17:8) u utakmici 21. kola Premijer lige BiH, ali su potom, zahvaljujući perfektno odigranom drugom poluvremenu, preokrenuli rezultat u svoju korist, dopustivši domaćem sastavu da do kraja meča postigne samo šest golova, i trijumfovali rezultatom 17:8.

Klub iz Gospodske ulice nastupio je u Viskom bez najiskusnijih pojedinaca Bojana Ljubišića i Dejana Unčanina, dok na teren nije istrčao ni Armin Marić zbog povrede iz meča sa Izviđačem. Činilo se nakon prvih 30 minuta da će domaći sastav iskoristiti odsustvo navedenog trojca i lako trijumfovati, međutim naš tim je na krilima sjajne partije 18-godišnjeg beka Marka Lukića preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom i zabilježio pobjedu.

Spomenuti Lukić postigao je 7 golova, jedan više bio je djelo Vladana Đurđevića, dok su po četiri gola postigli Dean Šešić i Haris Buljina.

Premijer liga BiH nastavlja se predstojećeg vikenda utakmicama 22. kola, a Borac će u subotu u dvorani Borik sa početkom u 20 časova dočekati Konjuh iz Živinica. Inače, pet kola prije kraja takmičenja, crveno-plavi su četvrtoplasirani sa 37 bodova.

(borac-sport, foto: RK Borac)

Sloga 26 : 26 Goražde
Konjuh 32 : 23 Derventa
Bosna Centrotrans 23 : 26 Borac M:TEL
Izviđač CO 30 : 18 Maglaj
Kakanj 31 : 37 Zrinjski
Slavija 24 : 26 Vogošća Poljine Hills