22.04.2018 Administrator DC

Dva gola, dva promašena penala

Kadeti Borca savladali su juče u 27. kolu Premijer lige BiH ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:0, u utakmici u kojoj u gol nisu pretvorili dva jedanaesterca.

Naime, u 27. minutu je žuti karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru gostiju pokazan golmau Salku Piriji, te je glavni sudija Dragan Petrović pokazao na bijelu tačku. Jedanaesterac je izveo Slobodan Vuk Vujmilović, ali se tad rezultat nije promijenio. Ipak, do promjene je došlo u 33. minutu, kada je spomenutog čuvara mreže matirao Dejan Javorac.

Igrao se 62. minut utakmice kada je dosuđen drugi jedanesterac za naš tim: loptu je ovog puta uzeo Nikola Rogić i pogodio za 2:0. U 73. minutu u šesnaestercu Gabeljana prekršaj za penal načinio je Boško Bošković, izvođač je bio Luka Matić, ali lopta po drugi put sa bijele tačke nije završila u mreži.

Nakon nepotpunog 27. kola Borčevi kadeti su četvrtoplasirani sa 51 bodom, koliko imaju i drugoplasirani Željezničar i trećeplasirani Široki Brijeg, koji će svoj međusobni susret u okviru 27. kola imati u utorak (24. april) u SC Musa – Karačić.

BORAC – GOŠK 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Javorac (33.), 2:0 Rogić (penal, 62.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: Dragan Petrović (Banjaluka), žuti kartoni: Lugonja, Božić (Borac), Pirija, Moro, Bošković (GOŠK).

BORAC: Vuković, Živković, Ćetojević (od 50. minuta Đukić), Gajić, Rogić, Božić, Lugonja (od 57. minuta Vukša), Grbić, Javorac (od 50. minuta Matić), Vujmilović (od 52. minuta Grubor), Božičković (od 63. minuta Damjanović). Trener: Dragan Benić.

GOŠK: Pirija (od 41. minuta Vulić), Šutalo, Puljić, Lukić, Tunjić, Ljuban, Milkota, Kuridža, Moro, Jakić (od 63. minuta Ostojić), Bošković. Trener: Goran Bošković.

(borac-sport, foto: borac-sport)