Lokomotiva, drugi put u sezoni, pobijedila Zadrugar

Brčanska Lokomotiva je u 22. kolu Regionalne lige, grupa Istok, na svom terenu slavila protiv  Zadrugara, rezultatom 4:2. Brčaci su i u jesenjem dijelu prvenstva, savladali ekipu iz Donjeg Crnjelova, na njihovom terenu,  rezultatom 0:2.

Lokosi su dobro otvorili utakmicu, jer su već u drugom minutu imali dobru šansu, kada je Ćumurović uposlio Simikića koji je pucao preko gola. Uskoro su i gosti imali dobru priliku preko Zečevića, koji je iz slobodnog udarca šutirao daleko preko gola. U 15. minutu ponovo dobra šansa za Brčake. Nakon brze akcije, Ćumurović puca iz kornera, ali odbrana Zadrugara dobro blokira šut. Lokomotiva je u 29. minutu stigla do prednosti. Nakon kratke kombinacije Petrovića, Gajić centrira, a na pravom mjestu našao se Jeftić i pogodio glavom za 1:0. Zadrugar do kraja poluvremena nije stvorio nijednu ozbiljnu šansu, dok je domaća ekipa imala nekoliko prilika da udvostruči prednost. Minut prije kraja prvog poluvremena, Đukanović je ušao u šesnaesterac, proigrao Jeftića koji je dobro šutirao, ali istakao se golman gostiju. Samo što je počeo drugi dio, Lokosi su postigli i drugi gol preko Dragičevića, koji se našao oči u oči sa golmanom Pavlovićem. Domaći su se malo opustili, što su gosti uspjeli da iskoriste, kada su u 60. minutu smanjili na 2:1, preko Mionića. Međutim, već u sljedećem napadu Jeftić, nakon sjajnog pasa Kakuće, postiže pogodak za 3:1. U 70. minutu, nakon solo prodora Đukanovića, kao posljednji igrač odbrane obara ga Gajić, i sudija mu pokazuje crveni karton. Ali, i pored toga što je ostao sa igračem manje, Zadrugar se nije predavao, te je iz jednog slobodnog udarca Zečević smanjio rezultat na 3:2. Gosti su pokušavali da se vrate u utakmicu, ali odbrana Brčaka je funkcionisala kad je bilo najpotrebnije. U 88. minutu riješena je dilema oko pobjednika. Nakon jedne duge lopte Gajića, nespretnost štopera i golmana Zadrugara, iskoristio je Lazić, koji sa nekih 20 metara puca na prazan gol i pogađa za konačan rezultat utakmice 4:2.

U Lokomotivi kažu da su zadovoljni što su sa osvojena tri boda ostali u gornjem dijelu tabele.

„Mislim da smo zasluženo pobijedili. Tokom cijele utakmice borili smo se za svaku izgubljenu loptu. Željeli smo pobjedu i ostvarili smo je. Vrijeme je bilo veoma teško za igru, ali, i pored toga, mi smo dali svoj maksimum i upisali tri boda. Zadovoljni smo i sa puno samopouzdanja se okrećemo narednim mečevima“, kaže Sanel Ćumurović, kapiten Lokomotive.

FK Lokomotiva (Brčko) - FK Zadrugar (Donje Crnjelovo) 4:2 (1:0)

Stadion  Lokomotive

Gledalaca: 50

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina)

Strijelci:  1:0 Jeftić u 29, 2:0 Dragičević u 49, 2:1 Mionić u 60, 3:1 Jeftić  u 61, 3:2 Zečević u 75, 4:2 Lazić  u 88.

Žuti kartoni: Simikić, Petrović (Lokomotiva), Kukarić, B.Petrović (Zadrugar)

Crveni karton: Nenad Gajić (Zadrugar) u 70. minutu

Lokomotiva: Manojlović, Simikić, Dragičević, Petrović, Simić (od 88. Vuksanović), Đukanović (od 80. Lazić), Ćumurović, Gajić, Jeftić (od 71. Pavić), Kakuća

Trener: Mladen Bojić

Zadrugar: Pavlović, C. Petrović, Kukarić, Govedarica, Simić, Gajić, Jokić, Mionić, Bra. Petrović (od 62. Krbanjević), Mitrović (od 31. G. Petrović), Zečević (od 85. Tomić)

Igrač utakmice: Neven Jeftić (Lokomotiva)