Budućnost preko Famosa na drugo mjesto

Budućnost je u derbiju 22. kola Druge lige, grupa Istok, savladala drugoplasirani Famos iz Vojkovića. Samo jedan pogodak je bio dovoljan da ekipa iz Pilice upiše sva tri boda i na tabeli zauzme mjesto svog protivnika.

Već u prvom minutu Krezović, nakon dobrog protoka lopte pogađa stativu. Potom se za domaće redaju šanse preko Stevanovića, Vasiljevića, Marjanovića i Krezovića, ali rezultat ostaje nepromijenjen. Protivnik nijednog trenutka nije uspio da ugrozi gol Budućnosti. Na samom početku drugog poluvremena, u 48. minutu, poslije kornera koji je izveo Vasiljević, najviši u skoku bio je Ivanović i glavom zatresao mrežu Jovičića, za vođstvo domaćina od 1:0. U nastavku utakmice domaći stvaraju šanse i napadaju, ali je zatajila realizacija. Famos je imao jednu izglednu priliku sredinom drugog poluvremena, ali je Samardžija propustio priliku da promijeni rezultat.  Iako minimalna, deveta pobjeda u sezoni dovela je Budućnost, sa 35 bodova,  na drugo mjesto na tabeli, dok je Famos sada treći, sa 34 boda.

Ekipa iz Pilice napravila je istorijski uspjeh kada se na kraju prošle sezone izborila za ulazak u Drugu ligu, grupa Istok.

„Na početku sezone naš jedini cilj je bio opstanak u drugoligaškom društvu, ali smo se dobrim igrama uspjeli izboriti prvo za gornji dio, a sad i za sam vrh tabele. Vjerujem da nas, na startu naše prve sezone u Drugoj ligi,  mnogi stabilni drugoligaši nisu smatrali nekom posebnom opasnošću, s obzirom da smo za dvije sezone dva puta prelazili u viši rang takmičenja, ali drago mi je da smo uspjeli pokazati i dokazati svoj kvalitet i da smo zasluženo tu gdje jesmo. Naša ekipa u posljednjih nekoliko sezona nije pretrpjela neke značajne izmjene, uglavnom je čine igrači koji su se i izborili za ulazak u viši rang takmičenja, koji su složan i uigran tim. Ne treba zaboraviti da imamo punu podršku uprave kluba, što nam mnogo znači. Ima još dosta da se igra do kraja sezone, i ja samo mogu obećati našim navijačima da ćemo dati sve od sebe da se zadržimo u vrhu tabele“, kazao je Siniša Obrenović, trener Budućnosti.

Budućnost (Pilica) – Famos (Vojkovići) 1:0 (0:0)