Slavija uzela ogroman bod Izviđaču

Rukometaši Slavije i Izviđača podijelili su bodove večeras u Istočnom Sarajevu odigravši 27:27.

Ono što se prv mora napisati na početku jeste vrlo loše suđenje sudijskog dvojca Dženana Grbića I Mirze Taletovića koji su ovu fenomenalnu utakmicu upropastili svojim suđenjem.

Bila je ovo u početku sjajna utakmica dvije ekipe koje su otvorenog garda krenule prema protivniku, Slavija je držala egal, bila u prednosti i 9:7 nošena odličnom odbranom, ali onda na scenu stupa pomenuti dvojac. Isključuju čak tri rukometaša Slavije odjednom, sviraju probijanja, a takve darove ekipa poput Izviđača ne oprašta, te okreće rezultat, i odlazi na poluvrijeme sa vodstvom 14:12.

Dobrom odbranom i maestralnim Duškom Čelicom u napadu Slavija uspjeva da drži egal protiv najbolje ekipe Bosne i Hercegovine na tabeli. Imaju oni uglavnom prednost od jednog gola, ali gosti uspjevaju da vrate neriješen ishod, i u takvoj igri igralo se sve dok sudije nisu prekinule seriju Duška Čelice i isključile ga na dvije minute. Nisu ni to Ljubušaci iskoristili, koji očigledno nisu očekivali ovakav otpor domaćih, postigli su gol, ali im je Dragan Tošić i postigao gol, pa oni tu igračku prednost nisu iskoristili.

Vratio se na parket Duško Čelica i nastavio tamo gdje je stao. Iako vidno iznerviran sudijskim odlukama nije to dozvolilo da ga pokoleba i poveo je svoje igrače ka ogromnom bodu.

Uspjeli su gosti na šest minuta do kraja utakmice da odu na dva gola razlike, činilo se da će uspjeti prelomiti susret, ali onda se kao feniks ponovo dižu izabranici Borisa Tešanovića, poravnavaju, a onda golom Miloša Tešanovića povedu 27:26 na 73 sekunde do kraja meča. Uspjeli su gosti da izjednače, Slavija je imala posljednjih nešto manje od četrdesetak sekundi za napad, kojeg su Ljubušaci isjeckali prekršajima, a onda u posljednjim sekundama Teodor Moćić uskače sa lijevog krila no promašuje, pa ostaje za Slaviju ogromnih 27:27.

RK SLAVIJA – HMRK IZVIĐAČ 27:27 (12:14)