Leotar previsok Jedinstvu

U zaostaloj utakmici 17. kola Druge lige Republike Srpske - grupa istok, FK „Leotar“ je pobijedio FK “Jedinstvo” iz Brčkog sa 2:1 (1:1). Gosti su se predstavili kao iskusna i dobra ekipa i bili su dobar protivnik Trebinjcima.

Prvi udarac na utakmici završio je u mreži i to domaćina. Gosti su poveli preko Čehajića, čiji je udarac lijevom nogom sa preko 20 metara završio u gornjem dijelu golmana Perišića. Taj rezultat je bio sve do 25. minuta kada je vraćena loptu prema golmanu Vukadinoviću  koju je on promašio i lopta je stigla do Janjića koji je „spremio“ za 1:1.

Do odlaska na odmor Andrić je imao priliku u 39. minutu i sve je to bilo što je viđeno na Policama u prvih 45. minuta.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko polušansi, ali Leotar je poveo u 67. minutu. Zečevićev udarac sa 20-ak metara golman gostiju je kratko odbio, pritrčao je Ristić i poslao loptu u mrežu gostiju za 2:1.

U 74. minutu šut Brkovića iskosa sa 15 metar golman Vukadinović odbio je u korner. Nakon kombinacije Zečevića i Janjića, lopta je došla dolazi do Medana čiji je udarac blokirala odbrana gostiju i lopta je otišla u korner.

Dva minuta prije kraja Zečevićev udarac iz slobodnog udarca prošao je tik kraj lijeve stative golmana gostiju.

Nakon utakmice, trener Rajko Mičeta ukazao je na veliki problem koji već dugo muči njegovu ekipu, a to je mali procenat iskorištenih prilika što predstavlja problem.

“Veoma je teško odigrati dvije utakmice zaredom kući, obje smo dobili i čestitam svojim momcima, a gostima hvala na korektnoj i fer utakmici”, izjavio je Mičeta.

Nakon 25. kola Leotar ima 39 bodova, a u sljedećem kolu gostuje FK “Veležu” u Nevesinju.

FK „Leotar“: Perišić, Ljubibratić, Andrić, Vučić, Janjić, Ramić, Zečević, Medan (Komlen od 88. minuta), Begenišić, Brković, Ristić. Trener: Rajko Mičeta.

FK „Jedinstvo“: Vukadinović, Pantić, Baljak, Čišija, Sekanić, Lukić, Čehajić, Imamović, Mitrović (Kovačević od 69. minuta), Musić (Popić od 78. minuta), Buljubašić. Trener: Vidoje Zarić.

IZVOR: Trebinje Live

Glasinac 2011 3 : 1 Mladost(BS)
Leotar 2 : 1 Jedinstvo(Br)
Drina HE 1 : 2 Mladost(G)
Jedinstvo(Bč) 1 : 3 Velež
Famos 2 : 1 Sloga
Budućnost 2 : 2 Ilićka 01
Sloga Junajted 2 : 0 Guber