Neriješeno u Banja Luci

U uzbudljvom susretu, Omarska je odigrala neriješeno protiv BSK-a u Banjaluci, te na taj način učinila ogroman korak ka obezbjeđivanju opstanka, jer 4 kola prije kraja BSK zaostaje čak 10 bodova. Inače, ovo je bio odgođeni susret 25. kola, koji se trebao igrati 6.maja, ali je uz sporazum ekipa odigran danas. Takođe, susret je odigran na BSK-ovom stadionu na Čairama, jer je teren u Krupi bio zauzet. Inače, ovog proljeća BSK je svoje utakmice igrao u Krupi u skladu saradnje sa tim klubom.

Utakmica je bila od velikog značaja. Domaćinu je pobjeda bila neophodna, jer se trenutno nalazi na poziciji koja vodi u niži rang a ni Omarska još uvijek nije obezbjedila opstanak. Zbog toga je u prvom poluvremenu viđena oprezna igra sa veoma malo šansi. Ipak, u finišu domaćin dolazi do dva gola prednosti. U 35. minutu Perišić dovodi BSK u vođstvo 1:0, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena Damjanović je velemajstorski pogodio iz slobodnjaka, tako da je BSK na poluvrijeme otišao sa ubjedljivim vođstvom.

Ipak, Omarska se nije predala. Na samom početku drugog poluvrmena Rosić Đorđe je fantastičnim golom smanjio na 2:1. Naime, jedna lopta se odbila na rub šesneasterca, a tu ju je topovski poluvolejem zahvatio Rosić i pocjepao mrežu BSK-a, te dobio aplauz svih prisutnih. Nakon toga, Omarska je napadala i uspjela izjednačiti u 75. minutu. Grahovac je probio po boku, odigrao povratnu do kapitena Krecelja, koji je pogodio za konačnih 2-2.

bskom (1)U 80. minutu, Panić je prigovorio sudiji zbog nedosuđenog prekršaja, pa mu je sudija Antić bez razmišljanja pokazao put prema svlačionici.

Domaći su atakovali u poslednjh desetak minuta, ali nisu uspjeli postići treći gol, čak je na drugoj strani u samom finišu Romanić Darko imao sjajnu šansu da donese Omarskoj sva tri boda, ali se spetljao i ostalo je 2:2.

Treba istači da je ovim remijem preknuta jedna ružna tradicija, jer je Omarska na svih 7 dosadašnjih gostovanja kod BSK-a poražena. Već u subotu Omarska gostuje u Trnu, a BSK dočekuje Laktaše.

1:0-Perišić 35’,  2:0-Damjanović 45’, 2:1-Rosić Đorđe 48’, 2:2 Krecelj 75’

Sudija: Antić Dario (Modriča). Gledalaca:70.

Žuti kartoni: Roamić Darko, Nišević Dejan, Rosić Đorđe(Omarska). Crveni Karton: Panić (Omarska) u 80.min

BSK: Vuković, Subić, Radaković, Trninić, Đokić, Batar, Trivić, Perišić, Rokvić (Skočo), Trivan, Damjanović. Trener: Vranješ Željko.

Omarska:  Jokić, Višić, Romanć B, Nišević D, Rosić B (Romanić Z Dejan), Romanić Darko (Vučenović), Panić, Krecelj, Grahovac, Roamnić Dragan (Jokić Marko), Rosić Đ. Trener: Milenko Vuleta.