Juniori Igokee bolji od Izraela

Junior Igokee ostvarili su prvu pobjedu na turniru u Moskvi. Nakon jučerašnjeg poraza od ekipe Slaska, Igosi su danas dobili Izrael sa 78-73.

Meč je počeo u veoma izjednačenom ritmu. Obje ekipe imale su svojih momenata u prvom periodu a nakon deset minuta bilo je 18-18. Izrael je odigrao sjajno drugi period. Dosta su dobro igrali u defanzivi, primili samo 11 poena i na odmor su otišli sa devet poena prednosti.

U trećem periodu Igokea je odigrala perfektno. Odbrana je bila impresivna a u napadu su pogađali sve. Treći period dobili su sa 25-9 o došli su do preokreta i vodstva 54-47. Izrael je dobro kreno u poslednjem periodu. Dobrom igrom u napadu prišli su na samo -1. Ipak, u poslednje tri minute Igokea je imala mnogo više koncentracije i na kraju su slavili.

Igokeu je do pobjede predvodio Đorđe Savić sa 21 poenom i 14 skokova, Luka Vuković je dodao 11 poena a Malešević, Njegovanović i Blesić po deset. Izraelce je predvodio Areli sa 26 poena.

Zrinjski 78 : 75 Igokea
Spars 73 : 71 Široki
Kakanj 85 : 81 Bosna Royal