Filipović demontirao Krupu

Fudbaleri Zrinjskog, pobjedom protiv Krupe u posljednjem kolu Premijer lige BiH, proslavili su osvajanje treće uzastopne titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Susret je počeo dodjelom trofeja Filip Šunjić Pipa koji je dobio Ognjen Todorović. Od sezone 2000./2001. navijačka grupa  Ultras Zrinjski Mostar dodjeljuje nagradu za najboljeg igrača sezone, igrača koji se istakao svojim ponašanjem na terenu i svojim odnosnom prema navijačima. Nagrade su dobili Kenan Pirić i Pero Stojkić kojima se Zrinjski zahvalio na doprinosu u borbi za titulu prvaka BiH.

Plemići su slavili sa 4:0, a junak je bio Miloš Filipović koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju. Krilni fudbaler Zrinjskog je tako došao do titule prvog strijelca i asistenta u BHT Premijer ligi BiH.

Igrala se treća minuta kada je Zrinjski došao u vodstvo. Strijelac je bio Miloš Filipović.

Novi pogodak postignut je u 11. minuti. Filipović je asistirao, a mrežu Fejzića pogađa Marko Bencun kojem je ovo bio prvi gol sezone.

Nakon pola sata igre na semaforu je stajalo 3:0. Strijelac trećeg gola bio je Haris Handžić.

Konačnih 4:0 postavlja Miloš Filipović u 71. minuti meča.

Za Zrinjski je ovo treća uzastopna, a šesta ukupno, titula prvaka Bosne i Hercegovine.