Vlasenica i Šekovići podijelili bodove

Jedina utakmica 27. kola Regionalne lige, grupa Istok, koja je završena remijem, odigrana je u Vlasenici. Uprkos najavama iz oba tabora dugogodišnjih rivala da će na terenu dati sve od sebe kako bi deklasirali protivnika, komšijski derbi između Vlasenice i Šekovića završen je bez golova.

Stotinak navijača na Gradskom stadionu u Vlasenici gledalo je poprilično bezličnu i monotonu fudbalsku predstavu tokom svih 90 minuta. Igralo se većinom na sredini terena, bez nekih akcija ili dobrih duela. U prvom poluvremenu čak nije bilo ni izglednih prilika, dok je u drugom dijelu domaća ekipa zaprijetila u 55. minutu preko brzonogog Milovanovića, koji se našao sam ispred čuvara mreže Šekovića, ali je njegov šut završio daleko iznad gola. U 70. minutu najbolji strijelac gostujuće ekipe, Ninić, bio je u prilici da svoj tim dovede u vođstvo, nakon dobre akcije sa R.Filipićem, ali je lopta završila u rukama golmana Kovačevića. S obzirom da je utakmica u jesenjem dijelu prvenstva, koja je završena rezultatom 1:1,  odigrana sa puno tenzija i u nekoliko navrata bila na ivici prekida, od obje ekipe je očekivana borbenija, ofanzivnija i za oko ljepša igra.

Podjela bodova zadržala je Vlaseničane na šestom mjestu, dok je ekipa iz Šekovića pala za mjesto niže, i sada je na 11. poziciji.