Katastrofa domaćina

Modriča je nanijela pravu katastrofu Omarskoj, pobjedivši je čak 7:1. To je najteži prvenstveni poraz Omarske na domaćem terenu u istoriji. Na neki način su Omarskoj stavili do znanja kako se treba odnositi prema neravnopravnom protivniku, jer ne treba zaboraviti da je prije samo dvije godine ista ta Modriča došla sa samo deset igrača, da je golman Tripić molio da se ne iživljavamo, tako da je Omarska pobjedila samo 3:0. Ovaj put Modriča nije imala samilosti, već je jurišala do poslednje sekunde, posebno u poslednjih desetak minuta, kada je i onako oslabljena Omarska, bila dodatno oslabljena zbog povreda Rosića i Pađana, te su u tom periodu postigli čak četiri gola. No, to je bila njihova odluka, sportska, i tu nemamo šta prigovoriti. Nama za nauk.

Dakle, Omarska je u utakmicu ušla veoma oslabljena.  Zbog povreda su izostali: Zdjelar, Nišević, Grahovac, Krecelj i Hrvaćanin. Previše.  I pored toga, igrali smo hrabro čitavu utakmicu, nismo se zabunkerisali i platili smo visoku cijenu.  Modriča je povela u 26. minutu. Najbolji igrač utakmice, petorstruki strijelac Neđo Šuka je izbjegao ofsajd zamku, istrčao sam pred golmana Jokića i savladao ga za 1:0. Kod tog gola se desio jedan zanimljv slučaj za sudijske analize. Dok je sa loptom išao prema golu Omarske Šuka je nešto opsovao pomoćnom sudiju, u smislu ”sviraj sada ofsajd…”. Glavni sudija je priznao gol, a potom pokazao žuti karton Šuki zbog prigovora.

Modriča je dominirala i snagom i kvalitetom, pa je golman Jokić  najzaslužniji što se na poluvrijeme otišlo samo sa minimalnim vođstvom Modriče.  U drugom poluvremenu, počelo je odlično za Omarsku, jer je u 49. minutu nakon lijepe solo akcije, Branko Rosić savladao Tripića i izjednačio. Radost Omarske je kratko trajala, jer je samo 4 minute kasnije Zlatković istrčao sam pred Jokića i doveo ponovo Modriču u vođstvo od 2:1. Utakmica je rezultatski riješena u 65. minutu kada je Neđo Šuka povisio na 3:1.

U samom fnišu Omarsku su zadesile nove nedaće jer su se povrjedili Rosić Đorđe i Pađan, a Modriča je dodatno dodala gas i postigla još 4 gola za ubjedljivu pobjedu od čak 7:1. Omarska u sledećem kolu gostuje u Šamcu, a Modriča dočekuje Vranjak.

Omarska – Modriča 1-7

0:1 – Šuka ‘26, 1:1 – Rosić B ‘50, 1:2-Zlatković ‘53, Šuka ‘65, ‘78, ‘87, ‘90, Purić ‘79

Sudija: Kesić Dragan (Romanovci). Gledalaca: 50.

Žuti kartoni: Panić, Jokić (Omarska) Šuka, Purić (Modriča)

Omarska: Jokić, Višić, Romanić B, Nišević D, Rosić B, Romanić Da, Panić, Romanić Dragan, Pađan (Jokić Marko), Rosić Đ (Radanović Mario), Romanić Z Dejan.

Modriča: Tripić, Dudić, Purić, Prljeta N, Zlatković, Šuka, Trifković, Lukić, Prljeta D, Damjanović, Ilić.

Tekst:fcomarska