Budućnost nije iznenadila lidera

Budućnost nije uspjela da, iz  susreta 29. kola, sa liderom drugoligaškog Istoka, izađe neporažena.  Sloga je u Pilici rezultatom 1:2 upisala još tri boda na svoj nedostižni konto, dok je poraz Budućnost odveo na peto mjesto na tabeli.

Bolja igra gostujuće ekipe u prvom poluvremenu krunisana je sa dva pogotka. Do prednosti od 0:1 Sloga dolazi već u 4. minutu golom Lazića iz slobodnog udarca sa 20 metara. Lider je vođstvo povećao u 20. minutu, nakon greške domaće ekipe na sredini terena, kada, poslije brzog  kontranapada, Đurić izlazi sam ispred domaćeg golmana i postiže pogodak za 0:2. U nastavku, Budućnost ima  solidne šanse da smanji rezultat,  ali šut Pajića odlazi malo pored gola, Stevanoviću brani golman Novaković,  a Krezovića blokiraju u posljednjem trenutku. Pred kraj prvog dijela gosti su imali dobru priliku preko Komarčevića,  ali se dobrom odbranom istakao Radić. U drugom poluvremenu ekipa iz Pilice je zaigrala dosta bolje i sigurnije, ali je uspjela samo da smanji prednost Sloge. U 59. minutu Krezović vara dva protivnička igrača, ulazi u 16 metara, gdje biva srušen i sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je upravo najbolji strijelac Budućnosti, nad kojim je prekršaj i načinjen. Domaće ekipa je do kraja uspjela stvoriti još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao 1:2.

Budućnost poraz od lidera ne smatra tragedijom.

„Sloga je ubjedljivo najbolja ekipa u ligi, što i tabela govori. Mi smo jedna od rijetkih ekipa koja je sa njima odigrala neriješeno u prvom dijelu sezone, tako da je i to naš uspjeh. Uprkos ovom porazu, zadovoljan sam utakmicom, jer teško je parirati tako kvalitetnom protivniku. Možda smo mogli i do boda u samom finišu,  ali ipak nam preostaje da čestitamo gostima na zasluženoj pobjedi“, kazao je trener Budućnosti Siniša Obrenović.

Budućnost (Pilica) – Sloga (Gornje Crnjelovo) 1:2 (0:2)