Tri zlata Sokočankama

Atletičari sokolačkog "Glasinca" osvojili su tri zlatne medalje, jednu srebrnu i tri bornzane prvog dana Pojedinačnog seniorskog atletskog prvenstva BiH u Zenici, a danas se očekuje još pet-šest, rekao je Srni trener Neđo Đurović.

Član sokolačkog Atletskog kluba Mladena Petrušić bila je najuspješnija i juče osvojila zlato na 100 metara sa preponama rezultatom 15 sekundi.

Zlatne medalje osvojili su i Aleksandar Lučić, bacivši koplje 63,02 metra, i Anja Čolaković u troskoku, skočivši 11,54 metra.

Čolakovićeva kaže da je juče ostvarila najbolji rezultat ove godine i postala prvak BiH za seniore i seniorke u troskoku.

Ženska štafeta "Glasinca" /Tijana Zekić, Anica Bartula, Anja Čolaković i Mladena Petrušić/ bila je druga na ovom prvenstvu i oborila klupski rekord rezultatom 51,72 sekunde.

Bronzu su osvojili Ratko Đurović, u bacanju koplja, i Dajana Subašić, u bacanju kladiva, oboje iz ovog kluba.

Drugog dana Pojedinačnog prvenstva BiH za seniore i seniorke, prema riječima trenera Đurovića, u Atletskom klubu "Glasinac" očekuju još pet-šest medalja.

Na ovom prvenstvu iz "Glasinca" nastupa oko 20 atletičara u pratnji tri trenera.