(FOTO) Famos poražen od Olimpika

Fudbaleri Olimpika savladali su danas u Vojkovićima domaći Famos sa 3:0 u prijateljskoj utakmici.

Vukovi su do pobjede u meču stigli golovima Džafića, Cane i Osmanovića.

Do vodećeg gola Olimpik stiže u 16. minutu. Idriz Džafić je iskoristio sjajnu asistenciju petom Pehara, ostao sam pred golmanom Jovičićem i lako zatresao mrežu za vodstvo gostiju 1:0.

Famos je bolje otvorio ovaj meč. Imali su tri opasna šuta, no nije bilo potrebe za intervenciju golmana Olimpika. Gol Olimpika bila je praktično i prva šansa gostiju, a odmah iza toga u još dvije prilike su izabranici Dragana Radovića. Prvo je Beširević šutirao, Jovičić odbranio, a onda je i Pavlović u dobrom prodoru, no lopta prolazi kroz peterac i završava na drugoj strani.

Domaći u 40. Minutu imaju dobru priliku. Lijepo su odigrali prekid, Tešanović je asistirao za Milinkovića, ali fudbaler Famosa šutira preko gola.

Nastavak susreta donosi nešto mirniji ritam utakmice uslovljen velikim brojem izmjena. Dragan Radović je u 60. minutu uveo potpuno novu postavu koja je diktirala ritam utakmice, prijetila, ali nije uspjela da stvori šansu koju bi pretvorili u drugi pogodak na meču sve do finiša kada još pogađaju Osmanović i Cana za konačnih 3:0.

FAMOS – OLIMPIK 0:3 (0:1)