Kozara
Tekstilac Kort
Napredak
Nemilosrdni Savanović

Ā Agonija dobojskog prvpligaÅ”a se nastavlja U nastavku proljećnog dijela prvenstva fudbaleri Sloge doživjeli su itreći poraz i tako ostali prikovani za dno tabele. Ovaj Ā put sa Luka bodove su odnijeli Mrgonjićani koji su tokom cijelog toka utakmice držali konce igre Ā u svojimĀ  rukama a raspoloženi Mihajlo Savanović bio je nerjeÅ”iva enigma za anemičnu odbranu domaćih. Prvo je u 49. minutu smjestio loptu u gol Matovića a zatim u 89. golman domaćih mu je praktično poklonio loptu na ivici Å”esnaesterca Å”to je ovaj znalački iskoristio. Bio je to kraj svih nadanja navijača Sloge da bi njihovi ljubimci mogli doći bar do jednog boda a gol Lazića u sudijskoj nadoknadi samo je ublažio poraz.

Vjetar sruÅ”io kućicu za rezervne igrače

Za domaće fudbalere opravdanje za loÅ”u igru ne može da bude ni veoma jak vjetar koji je duvao svih 90 minuta pa su zboh njegove siline u jednom momentu na atletskoj stazi naÅ”le i kućice za rezervne igrače. Jednostavno,Ā Ā  činjenica je da su djelovali na terenu kao grupa solista bez i jedne prave akcije. Umjesto da spuste loptu i pas igrom pokuÅ”aju da probiju čvrst odbrambeni bedem pred golom ModićaĀ  fudbaleri Sloge uporno su forsirali napad visokimĀ  loptama koje su zavrÅ”avale iza ili preko gola. Ostaje gorak utisak da će bitka za opstanak u prvoligaÅ”kom druÅ”tvu za Dobojlije , ako nastave ovakvom igrom, biti svedena na minimum.

Ā Ā Ā Ā Ā Ā  SLOGA-SLOBODA (MG) 1: 2 (0:0)

Ā Strijelci: 0:1 SavanovićĀ  49., 0:2 Savanović 89. 1:2 Lazić 90+3. Stadion Luke. Gledalaca oko 100. Sudija Dražen Marić Bijeljina. Pomoćnici:Radić (LaktaÅ”i i Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Janković, Ćebić (Sloga), Malinović (Sloboda).

Ā SLOGA: Matović, Janković, Andrić, SubaÅ”ić (od 75. Drakul), Gavrić, Lukić, Blagojević, IveÅ”ić , Ćebić, Alićić (od. 60. Lazić), Radovanović.

Ā SLOBODA (MG): Modić, Jekić, Lazendić, Peno, Savanović, Djukarić (od 89. Vućković), Gračanin, Maksimović (od 15. Mitrić), Sladojević, Malinović (od 89. Antić), Stijepić.Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā

Tekst i foto: Slobodan Babić