Famos i dalje bez poraza kući: Hrkalo sa dva gola matirao Rudara

Fudbaleri Famosa su u 30. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Rudara 2:0 u još jednoj sjajno odigranoj domaćoj utakmici.

Tačno su Motoristi znali šta hoće i kako do toga da dođu, te su potpuno zasluženo upisali trijumf, dvanaesti u sezoni.

Dosta borbena utakmica, sa puno kontakta, puno duela, viđena je u Vojkovićima. Iako je bio derbi kola, obje ekipe su prilično rasterećene ušle u meč jer sa svojih pozicija mogu ostvariti jedva minimalne korekcije na tabeli i zadržaće se u samom vrhu tabele.

Prva prilika odmah u prvoj minuti. Alonzo Pirt u namjeri da ispuca loptu igra rukom pred svojim kaznenim prostorom i Rudar odmah dobija slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, ali je živi zid odradio dobar posao.

Na prvu pravu šansu čekalo se do desete minute. Edin Kesić je odradio sve, lopta je došla do Patrika Gbegbea, koji sa tri metra ne uspjeva da je gurne u mrežu. Dovoljno ga je omeo Abrego, te od svega samo gol aut.

Famos prvu ozbiljniju šansu na utakmici pravi u 30. minuti. Franko Abrego se ubacio po desnoj strani u napad, lako probio Almira Bekića, odigrao po zemlji povratnu loptu za Ognjena Stjepanovića, a šut najboljeg strijelca Famosa odlazi tik pored stative.

Dvije minute kasnije ipak radost Famosa. Dugo je loptu držao Kenan Šarić u nogama, istrpio par udaraca i unio je u sredinu, odigrao za Hrkala, koji petom proigrava Mladena Perovića. Kapiten Famosa u ovom meču u odsustvu Marka Tešanovića koji je u tim trenucima izgovarao „sudbonosno da“ i Danela Blažića šutira, golman Milan Trišić brani njegov udarac, ali se lopta odbija pravo na nogu Darka Hrkala koji je lako posprema u mrežu za 1:0.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Famos ima fantastičnu šansu da udupla prednost. Kenan Šarić je probio lako po lijevoj strani, ubacio, a Ognjen Stjepanović glavom pogađa prečku.

Previše su napadači Rudara bili odsječeni od ostatka tima, nisu mogli da uđu u šanse, pa su ih i jako malo stvorili. Sa druge strane, Famos svoje je znao da iskoristi, a u 62. minuti opet gotovo preslikana situacija od prvog gola. Opet Milan Trišić brani, ali opet se lopta odbija Darku Hrkalu koji prati akciju i pogađa za 2:0.

Četiri minute kasnije mogao je Rudar da se vrati u meč. Vukašin Daničić je idealno centrirao, a štoper Nemanja Raković, koji se ubacio u napad, sa druge stative šutira glavom, Josip Dizdar sjajno nogama brani i čuva svoju ekipu.

Prečka je bila i saveznik Famosa u 88. minuti. Jako lijepa akcija, prodor Almira Bekića i povratna na vrh kaznenog prostora gdje natrčava Nemanja Marić, snažno šutira, ali trese se okvir gola. I na drugoj strani prečka! Nikola Danilović je u prvoj minuti sudijske nadoknade izveo slobodan udarac, sve uradio kako treba, no po drugi put u ovoj utakmici okvir gola je saveznik Rudara, tako da ostaje na kraju 2:0.

FAMOS – RUDAR 1:0 (1:0)