KMF Željeznica prvak Republike Srpske u futsalu!

Futsaleri Željeznice su novi prvaci Republike Srpske i od naredne sezone igraće u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U četvrtoj utakmici finala Željeznica je večeras sa 9:5 savladala Doboja u Istočnom Sarajevu i sa ukupnih 3:1 u seriji završava ovo finale.

Željeznica dobro ulazi u meč i golovima Slobodana Eleza i Nermina Jusića vodi sa 2:0 nakon sedam minuta igre. Doboj, ponovo oslabljen, vraća se u meč i dolazi do preokreta hettrikom mladog Milana Radulovića i u 15. minuti vode 3:2. Vraća se ipak Željeznica drugim golom Nermina Jusića brzo i sa 3:3 se ide na poluvrijeme.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Doboj postiže i četvrti gol, a strijelac je sada kapiten Milan Martić.

Željeznica pravi preokret  preko Ibrahima Hršumovića i njegova dva pogotka, Ristić izjednačuje na 5:5, a onda Ibrahim Hršumović postiže hettrik i dovodi Željeznicu do novog vođstva, kojeg su ovaj put sačuvali do samog kraja. Armin Godinjak, Nermin Jusić i Vedran Radojević u samom finišu završavaju posao i domaći sa konačnih 9:5 dobijaju ovu utakmicu.

Grad Istočno Sarajevo tako poslije četiri godine ponovo dobija premijerligaša u futsalu i najbolje ekipe Bosne i Hercegovine će dolaziti u Istočno Sarajevo da odmjere snage sa novim premijerligašem iz Trnova.

KMF ŽELJEZNICA – FC DOBOJ 9:5 (3:3)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 200
Sudije: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Elez 3, 2:0 Jusić 7, 2:1 Mil. Radulović 12, 2:2 Mil. Radulović 14, 2:3 Mil. Radulović 15, 3:3 Jusić 16, 3:4 Martić 22, 4:4 Hršumović 29, 5:4 Hršumović 29, 5:5 Ristić 32, 6:5 Hršumović 34, 7:5 Godinjak 34, 8:5 Jusić 39, 9:5 Radojević 40
Žuti kartoni: -

ŽELJEZNICA: Balaš, Godinjak, Hršumović, Jusić, Elez, Dragović, Radojević, Bjelica, Perović, Minić, Čovrk

DOBOJ: Ninković, Lukić, Ivanagić, Martić, Ristić, Mih. Radulović, Mil. Radulović, Bosić