Pet golova u duelu Slavije i Famosa, seniorski prvijenac Đorđa Timotije

FK Slavija

Fudbaleri Slavije su u 31. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Famosa 3:2 u još jednoj utakmici koju su morali pobijediti u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Famos prvi prijeti u sedmoj minuti preko Alonza Pirta. Lijepo je probio po desnoj strani, namjestio se na šut, ali pogodio stativu. Potom je u šansi i Đorđe Golijanin, šutira pravo u golmana Sirću. Nakon toga slijede tri dobre prilike za Slaviju. Prvo je Petar Dabić u odličnoj prilici, Marko Terzić nogom brani i čuva svoju ekipu. Dabić je u šansi i u 31. minutu kada mu je Miljan Govedarica poslao upotrebljivu loptu, ali slab prijem i šut preko gola iz dobre pozicije. Posljednju šansu u prvom poluvremenu ima Kristijan Medić, šutirao je lijevom nogom, Terzić odličnom paradom čuva svoju ekipu i na poluvrijeme nosi 0:0.

U nastavku susreta Slavija ipak uspjeva da prevede utakmicu na svoju stranu. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Vladan Mandić šutira, a Miljan Govedarica samo postavlja nogu za 1:0. Potom i sam Vladan Mandić pogađa za 2:0, da bi Đorđe Timotija pogodio za 3:0. Imao je Luka Asentić dvije odlične šanse, ali nije uspio da savlada Amara Sirću. Ipak, treća je bila sreća za nekadašnjeg špica Slavije, ovaj put sa penala i smanjuje na 3:1. Imao je potom i Kuljanin šansu da u potpunosti vrati neizvjesnost, ali je Sirćo odbranio njegov šut iz dobre pozicije. Na ulasku u 90. minutu, ipak, još jednom do gola stiže Famos, a opet je svom bivšem klubu gol postigao Luka Asentić za konačnih 3:2.

Do kraja utakmice nije više bilo uzbuđenja, Slavija slavi vrijednu pobjedu u borbi za opstanak, dok Famos nastavlja da se sigurno drži u gornjem dijelu tabele.

SLAVIJA – FAMOS 3:2 (0:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 350
Sudija: Danko Butulija (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Govedarica 49, 2:0 Mandić 60, 3:0 Timotija 73, 3:1 Asentić 81p, 3:2 Asentić 90
Žuti kartoni: -

SLAVIJA: Sirćo, Medić, Gojković, Dabić, Arbinja (od 67. Alešević), Vučinić (od 46. Bjeloš (od 73. Timotija)), Mandić, Karić (od 73. Čvoro), Erić, Govedarica (od 67. Križevac), Tomić

FAMOS: Terzić, Golijanin (od 66. Kuljanin), Škrba, Drakul, Cicović, Vranešić, Tomašević (od 54. Asentić), Danilović, Tiro, Pirt (od 49. Ristivojević), Marković (od 66. Lazić)

Leotar 2 : 0 Sloboda
Drina 2 : 0 Laktaši
Borac 3 : 1 BSK
Kozara 2 : 2 Famos
Modriča 2 : 0 Omarska
Slavija 4 : 1 Sutjeska