1 : 2

Vitez osvojen

10.05.2018 Administrator DC

Juniori Fudbalskog kluba Borac zabilježili su danas osmu premijerligaÅ”ku pobjedu savladavÅ”i danas u Vitezu istoimenog domaćina rezultatom 1:2 u zaostaloj utakmici 22. kola. Zahvaljujući danaÅ”njem trijumfu, izabranici Zorana DragiÅ”ića napredovali su za jedno mjesto na tabeli te su četiri kola prije desetoplasirani sa 25 bodova, jednim manje od Radnika koji je na devetom mjestu.

Malobrojna publika na Gradskom stadionu u Vitezu sva tri gola je vidjela u prvih 15 minuta utakmice. Već u drugom minutu crveno-plavi su stigli do vođstva golom Luke Banovića, u 11. minutu je izjednačio Filip Šafradin, dok je samo četiri minuta kasnije prednost klubu iz Platonove ulice vratio Srđan Eskić.

Inače, Borac je od 62. minuta igrao sa deset igrača s obzirom da je glavni sudija Sabrija Topalović za samo jedan minut pokazao dva žuta kartona Nemanji Burgiću zbog prigovora.

U narednom kolu, Borac će u pretposljednjoj domaćoj utakmici ugostiti veoma dobru ekipu Zvijezde 09 iz etno-sela StaniÅ”ići, koja zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 42 boda, tri manje od drugoplasiranog Željezničara.

VITEZ ā€“ BORAC 1:2 (1:2)

strijelci: 0:1 Banović (2.), 1:1 Šafradin (11.), 1:2 Eskić (15.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 40, sudija: Sabrija Topalović (Zenica), žuti kartoni: Burgić, Jagodić (Borac), crveni karton: Nemanja Burgić (Borac, 62, minut).

VITEZ: BektaÅ”, Lucić, Maros (od 86. minuta BoÅ”njak), Vidović, I. Vujica, M. Vujica, Å afradin, Durak (od 52. minuta Lujanović), Tirić, Perić (od 71. minuta Trogrlić), BoÅ”atlija. Trener: Robert Perković.

BORAC: Zeljković, Dubravac (od 80. minuta Jagodić), Javorac, Arsić, Burgić, Bosnić (od 61. minuta Mirčić), Milutinović, Nenad (od 84. minuta Bamburać), Banović, Eskić (od 72. minuta Grahovac), Vukobratović. Trener: Zoran DragiÅ”ić.

(borac-sport, foto: borac-sport)