8 : 1

Željo se raspao (video)

13.05.2018 Administrator DC

Do petnaeste ovosezonske pobjede Laktaši su stigli u 26. kolu protiv dobojskog Željezničara. Publika na stadionu se nije bila ni smjestila kada je Saša Erceg u 2. minuti sjajnim izvođenjem slobodnog udarca načeo mrežu Aleksandra Božičkovića. Na 2:0 povećao je defanzivac Davor Telić, prekinuvši post golom u 35. minuti. Tri minute kasnije Željo zabija iz slobodnjaka, strijelac je Senad Šiljić. Već u narednom napadu Laktaši povećavaju, Stefan Savić je lijepo proigrao odbranu protivnika i još ljepše pogodio za 3:1.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Mihailo Šipovac i tek što je lopta krenula s centra složio je blic-akciju i asistirao strijelcu Filipu Popoviću, igrao se 30. sekund nastavka. U 52. minuti prednost domaćeg tima uvećao je Šipovac, da bi osam minuta kasnije Erceg na svoj konto dodao još jedan zgoditak. Rezervista Filip Palikuća precizan je bio s bijele tačke u 75. minuti meča, nakon što je penal izborio kapiten Branko Keleman. Tačku na ''i'' stavio je Palikuća pogotkom u 90. minuti na asistenciju danas sjajnog Šipovca. Idućeg vikenda Laktaši će gostovati davljeniku BSK-u, dok će Željezničar ugostiti Slobodu.

Laktaši Željezničar 8:1

LAKTAŠI: Blagojević, Telić (od 57. Palikuća), Trninić, Šavija (od 46. Šipovac), Erceg (od 63. Laješić), Bursać, Oroz, Sukara, Savić, Popović, Keleman. Trener: Miljan Bajić

ŽELJEZNIČAR: Božičković, Popović (od 72. Đukić), Blagojević, Cvijanović, Mitrović, Sekulić, Šarčević (od 73. Nedić), Čakarević, Diša (od 80. Jaćimović), Šiljić, Bešlagić. Trener: Slobodan Ostojić

IZVOR: Fejsbuk FK Laktaši