4/4
20 : 24

Partizan ''zgužvao'' Limenke

07.10.2017 Administrator DC

Amerikanci Miler i Vilijams-Gos odigrali ključne uloge u finiŔu kada je tim iz Železnika priŔao na 74:75, a Partizan ostao bez centara

Partizan ā€“ FMP 87:84 (28:20, 17:23, 22:17, 20:24)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić.Ā Gledalaca: 3.700.Ā Sudije: Ilija BeloÅ”ević, SiniÅ”a Herceg, Krunoslav Peić.

PARTIZAN: Miler 20, Vilijams-Gos 13, Aranitović, Marinković 15, Veličković 1, Tomić 2, Pecarski, Gavrilović 7, Andrić 8, Čakarević 12, Stevanović, Å alić 9.Ā Trener: Miroslav Nikolić.

FMP: Rouvan 2, Čović 24, Uskoković 4, Jeremić 6, Pot 2, Nenadić 15, Radanov 7, Bursać 4, Radovanović 3, Đumić, Å eÅ”lija 5, Odžo 12.Ā Trener: Vladimir Jovanović.

Partizan je vodio 40 minuta i na kraju izvojevao pobedu protiv FMP-a - 87:84.

Posle 3:4 uskedila je serija 8:0 za crno-bele (11:4), da bi na isteku petog minuta razlika dostigla dvocifrene razmere (17:7). Tri i po minuta pre kraja prvog perioda bilo je najvećih +14 (24:10), da bi već do prve pauze gosti priÅ”li na jednocifren minus (20:28).

U naredna četiri minuta Partizan je poentirao samo dva puta prekoĀ ÄŒakarevićaĀ iz slobodnih bacanja, pa je FMP već disao za vrat (28:30). Dva minuta pre poluvremenaĀ ÄŒovićĀ je pogodio trojku za 39:40, a kada je Partizan poveo 45:39 usledila je nova trojkaĀ ÄŒovića.

Mnogo faulova bilo je u prvom poluvremenu, u 14. minutuĀ Å alićĀ iĀ TomićĀ kod Partizana, kao iĀ ÄŒovićĀ iĀ BursaćĀ imali su po tri lične greÅ”ke.

U trećem kvartalu FMP je prekoĀ OdžoaĀ smanjio na 48:49, ali nije uspevao da preokrene, pa je u poslednji kvartal Partizan uÅ”ao sa +7 (67:60).

Kada je sedam i po minuta pre krajaĀ ÄŒakarevićĀ ukrao loptu, zakucao, pa posle prvog kvartala crno-belima doneo dvocifrenu prednost (74:64) činilo se da je Partizan konačno na putu do pobede, ali...

Usledila je serija 8:0 FMP-a (72:74), a onda suĀ Å alićĀ iĀ TomićĀ dobili petu ličnu greÅ”ku, pa je Partizan pet minuta pre kraja ostao bez centarske linije.Ā NenadićĀ je posle odbitka pogodio za 74:75, ali su onda Partizanovi AmerikanciĀ MilerĀ iĀ Vilijams-GosĀ ponovo odveli crno-bele na +5 (79:74).

ČovićĀ je posle prolaza pogodio za 82:85, a onda 41 sekundu pre kraja na isti način pokuÅ”ao da smanji, ali nije uspeo, da biĀ GavrilovićĀ na drugoj strani pogodio uz faul (87:82) i tu je bio kraj. Potom jeĀ ÄŒovićĀ promaÅ”io i trojku...