36 : 31

Sloga stigla do bodova

01.10.2017 Nenad Vasić

Dobojlije su po prvi put poslije ljetnje pauze imali priliku da na djelu vide svoje rukometaÅ”e. Sloga je teÅ”kom mukom doÅ”laĀ  do prvih bodova u novom prvenstvu. Tek u finiÅ”u slomili su otpor debitanta u ligi ekipe Kaknja i na kraju su slavili rezultatom 36:31 (17:16).

Gosti iz Kaknja nisu bili nimalo naivan protivnik. Sloga je igrala loÅ”e u odbrani dok je napadĀ  donekle funkcionisao, a na golu je izvrstan bio Milutin Bogdanović. Najveću prednost u prvom dijelu domaći su imali u 23. minutu 13:9. A onda slijedi serija gostiju 3:0 gdje su doÅ”li na minus jedan. Seriju gostiju prekida Srđan Gavrić za 14:12 u 26.minutu. Minut kasnije prednost od tri gola u korist domaćih vraća Bojan Tulendić (15:12). Međutim Kakanjci se ne predaju i sa nova tri uzastopna gola u 30. minutu stižu do izjednačenja 16:16. Ipak da Sloga na odmor ode saĀ  vođstvom pobrinuo se Aleksandar Milojević.

U nastavku je Sloga održavala tri gola prednosti sve do 43. minuta kada izabranici Nedžada Zaimovića stižu do novog poravnanja 24:24. Egal su držali sve do osam minuta prije kraja. A onda sve u svoje ruke uzimaju odlični Nemanja Zekić i Bojan Tulendić. Sloga njihovim golovima pravi seriju 5:0 i dolazi do najveće prednosti na meču 35:29. Na kraju Sloga je slavila 36:31 i upisala prve prvenstvene bodove.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su golman Milutin Bogdanović sa 15 uspjeÅ”nih intervencija, odĀ  toga tri sedmerca, te Nemanja Zekić sa 10 i Bojan Tulendić saĀ  8 golova. U redovima Kaknja najefikasniji su bili Adnan Bevrnja i Admir Purić koji su postigli po Å”est golova.

SLOGA ā€“ KAKANJ 36:31 (17:16)

Dvorana: SrednjoÅ”kolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Alen Kadić i Dino Tursić (oba iz Zavidovića). Delegat: Zdenko AlpezaĀ (Mostar).Ā Sedmerci: Sloga 4(1), Kakanj 9(5). Isključenja: Sloga 10, Kakanj 6.minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana, 3 sedmerca), Pejić, Nedić, Simić, Tulendić 8, PetruÅ”ić, MiÅ”anović, Zekić 10, Maksimović, Pavlov 4(1), Uljarević 4, Gavrić 5, Trifunović, Bosić, Milojević 5, Sauka. Trener: Danko Panić.

KAKANJ: Čehajić, Sinanović 4(1), Jovanović 2, Bevrnja 6, Bjelopoljak 5(2), Amitović 2(1), Purić 6(1), Živanić 4, Tukulić, Lilić (12 odbrana, sedmerac), Hadžić, Sužanj, Zvekić 2. Trener: Nedžad Zaimović.

Igrač utakmice: Nemanja Zekić (Sloga)