39 : 26

Derventa razbila Kakanj

25.03.2018 Slobodan Živanić

RukometaÅ”i Dervente savladali su na domaćem parketu ekipu Kaknja sa 39:26 u okviru 18. kola Premije lige BiH.

Igrači Zorana Dokića od samog starta krenuli su silovito, te u prvim minutama imali prednost 5:0. Do kraja prvog dijela Derventa je u jednom momentu imala i dvocifrenu prednost, ali ipak na odmor se otiÅ”lo rezultatom 20:11.

U nastavku Derventa igra joÅ” bolje i drži sve konce u svojim rukama, te vraća dvocifrenu razliku. Dvocifrenu prednsot održali su do samog kraja susreta, te upisali izuzetno važnu pobjedu rezultatom 39:26.

U finuÅ”u susreta Dokić je dao priliku i mladim igračima, pa su tako Dragičević i Vidavković dobili određene minute, te se odužili golovima. Takođe, i mladi golman Ristić imao je minutažu i uspio je upisati i jednu odbranu.

Prvo ime u redovima Dervente bio je Ivanović sa 7, a pratio ga je Å ijaković sa 6Ā  pogodaka, dok je kod gostiju iz Kakanja najbolji bio Smiljanić sa 8 pogodaka.

Derventa u narednom kolu gostuje u LjubuÅ”kom kod Izviđača, dok Kakanj dočekuje Borac iz Banja Luke.

RK Derventa ā€“ RK Konjuh 39:26 (20:11)