71 : 77

Mladost tone sve dublje i dublje

24.12.2017 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada u 11.kolu Premjer lige BiH poraženi su od Širokog 77:71.Mrkonji ćanima je to osmi poraz i sa tri pobjede nalaze se među ekipama koje će se boriti za opstanak u ligi.Širo kobriježani imaju skor od šest pobjeda i pet poraza.

Pobjeda Širokog je zaslužena jer su tuglavnom bili u vodstvu tokom utakmice.U u 26 minutu imali su pre dnost od deset ponena(39:49).Domaći košarakaši agresivnom igrom uspijeli su da dva minuta i 40 sekundi prije kraja smanj vodstvo gostiju na 69:70.Međutim, brzopleto su prokockali dva napada, pa su gosti sa dvije vezane trojke prelomili meč u svoju korist

Inače, goste iz Širokog Brijega služio je šut za tri poena  i od četnnest pokušaja pogodili su deset trojki, dok su domaći košarkši promašivali i zicere.

Treneru Mladosti Goran Sladojević teško je pao poraz, a nezedovoljan je i igrom svoje ekiepe.

-Tokom sedmice imali smo dosta problema sa povredama igrača.Sve to se osjetilo u igri, ali zabrinjava činjenica da smo ekipa u Prmjer ligi BiH koja najlošije brani šut za ti poena.U prosjeku po utakmici primamo desetak trojki, a u napadu trošimo veliku energiju jer stalno jurimo da stignemo vodstvo protivničke ekipe.Analiziraćemo ovaj poraz i hladne glave rezmisliti kako ćemo dalje.U petak nas očekuje kup utakmica sa Leotaraom, a poto nam u goste stiže Kakanj- rekao je Sladojevi.

Trener gostiju Damir Vujanović, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje mlade i poletne ekipe.

-Zasluženo smo pbjedili, jer smo tokom cijelog meča bili u vodstvu.Imali smo nekoliko prilika da prelomimo utakmicu, ali nsmo uspijeli pa smo došli u dramatičnu završnicu.Radujeme što ova mlada i talentovana ekipa treću utakmicunza redom dobija baš u završnci meča i sigurno im je to veliko iskustvo- rekao je Vujanović.

U domaćem sastavu Sretan Knežević postigao je 20, dok je kod gostiju sa 27 poena najefikasniji je Ivan Karačić