94 : 48

Plej of protutnjao Tuzlom

01.12.2017 Risto Ljubomirov

Sloboda je danas ugostila PlejĀ Of u okviru Å”estog kola, a na kraju je slavila gostujuća ekipa rezultatom 80:46. Sarajevska ekipa je vodila s 20:12 nakon prve četvrtine, a u drugom periodu je dodatno povećala prednost je rezultat na poluvremenu glasio 45:22. Već tada je bilo jasno da će PlejĀ Of upisati joÅ” jednu rutinsku pobjedu. Prednost gostujućih koÅ”arkaÅ”ica se dodatno povećala u trećoj četvrtini, a konačan rezultat na kraju glasio je 80:46. Najefikasnija u gostujućoj ekipi bila je Nedžla Kovačević s 22 poena, a tome je dodala i četiri skoka. Domaću ekipu predvodila je Gorana Marjanović s 14 poena.

SLOBODA: Trbulin, Kondić 4, Duratović 7, Klačar 2, Marjanović 14, Vejnović , Krakić 10, Kostandinović 3, ReÅ”anović 2, Marčeta 4

PLejĀ OF: Kovačević 22, Džombeta 2, Perić 3, Starčević 6, Ćato 2, Kulenović , Azinović 15, Babić, Marković 14, Džebo 16, Isović, Čeremidžić.