Zvijezda 09 Etno selo Stanišić
3 : 0

Zvijezda 09 pala na Grbavici

11.08.2018 Administrator DC

Kadeti Željezničara pobijedili su Zvijezdu 09 u trećem kolu prvenstva BiH sa 3:0 U prvom dijelu gosti su se predstavili u dobrom svjetlu na otvaranju utakmice. Pokušavali su i prijetili iz kontranapada, ali kako je utakmica odmicala domaći su preuzimali inicijativu i počeli da stvaraju prilike.

Nekoliko sjajnih prilika imali su domaći u periodu od 20. do 30. minute, ali pogodaka nije bilo. Napadači Plavih su imali tri sjajne prilike, ali do pogotka nisu mogli.

Nedostajalo je malo preciznosti u napadu, ali je i golman gostiju dobro reagovao u sudaru sa napadačem Željezničara i otklonio opasnost.

Pokušaji Durakovića, Gasala, Pehilja nisu završavali pogotkom, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Plavi su poveli u nastavku preko Gasala koji je pogodio poslije asistencije Durakovića koji se veoma brzo i sam upisao u listu strijelaca. Konačnih 3:0 je postavio ponovo Gasal nakon što mu je asistirao Amar Musić.

Željezničar je stigao do treće pobjede iz isto toliko utakmica dok je Zvijezda doživjela prvi poraz i ostala na pet bodova iz četiri odigrane utakmice.

Željezničar-Zvijezda 09 3:0 (Gasal 47', 77', Duraković 51')

Željezničar: Milićević, Fejzić, Beća, Drina, Duraković, Pehilj (77. Šošić), Džanko, Gasal, Karalić (80+1. Mulaosmanović), Gušo (62. Husić), Musić.

Zvijezda 09: Manojlović, Janković, Lukić (53. Antić), Janjić, Popara, Đurić (48. Božić), Karić, Beatović, Vintonji Kovačević (68. Vidović), Tripunović.