4 : 1

Zelena Omarska (video)

12.08.2018 Administrator DC

Laktaši su na najljepši mogući način otvorili sezonu na drugoligaškom Zapadu, pobjedom protiv neugodnog protivnika u situaciji gdje su od 34. minute, pri rezultatu 1:0, igrali sa desetoricom.

Poveli su domaći u 13. minuti, Šipovac je lijepo centrirao iskosa a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Bojan Romanić. U 34. minuti Stefan Savić je spriječio izgledan napad gostiju, pametan prekršaj ali i ranije tuširanje - direktan crveni karton. Ispostaviće se potez utakmice.

Do kraja prvog poluvremena vodila se žestoka borba, gosti su bezuspješno napadali svim silama a najviše zasluge za to pripadaju mladom golmanu Laktaša Vedranu Metlaru, koji je uprkos velikom pritisku uspio arhivirati sve protivničke ofanzive.

U drugom poluvremenu Laktaši se brane kao Staljingrad ali i opasno vrebaju iz kontri. Upravo se iz jedne takve izrodio korner u 63. minuti, Saša Erceg je iz ugla dobro naciljao Dragana Šaviju koji glavom zakucava loptu iza leđa Mladena Jokića.

Na 3:0 povećao je Davor Telić sedam minuta kasnije na asistenciju Branka Kelemana, a četvrti gol za Laktaše postigao je Mihailo Šipovac u 78. minuti. Utješni pogodak za Omarsku zabio je rezervista Dejan Romanić minut prije kraja susreta.

Laktaši će u narednom kolu gostovati Slogi u Doboju, dok će Omarska ugostiti Proletera.

Laktaši - Omarska 4:1 (1:0)

LAKTAŠI: Metlar, Šavija, Savić, Telić, Keleman, Bursać, Radetić, Šipovac (od 83. Banjac C), Erceg, Popović (od 71. Banjac N), Stamenković (od 85. Vukotić). Trener: Miljan Bajić

OMARSKA: Jokić, Panić, Zdjelar, Romanić B, Nišević, Rosić, Krecelj, Anđić, Milinković, Pađan (od 75.Romanić D), Višić. Trener: Milenko Vuleta