97 : 57

Heo u plej ofu

15.03.2019 Bileća spoer

Košarkaši bilećkog Hea u posljednjoj utakmici Druge lige RS - grupa Istok pobijedili su ekipu Veleža iz Nevesinja rezultatom 74:70.

Sinoć je u Nevesinju u zaostaloj utakmici 7. kola domaći Velež ugostio ekipu Hea. Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu i nakon prvih 10. minuta bio u prednosti - 15:13. U drugom periodu gosti iz Bileće su zaigrali bolje i na odmor otišli sa vođstvom (28:37).
Iako se očekivalo da košarkaši Hea bez većih problema dođu do pobjede, u nastavku se Nevesinjci nisu predavali. Pružili su dobar otpor i uspjeli doći do neizvjesne završnice. Ipak, više od toga nisu mogli, pa su iskusniji gosti u penal završnici došli do trijumfa.

Ovom pobjedom Bilećani su stigli do titule prvaka Druge lige RS - grupa Istok i tako izborili plasman u plej-of za popunu Prve lige RS.
Takmičenje u Drugoj ligi RS - grupa Istok, ekipa Hea je završila sa 7 pobjeda i jednim porazom. Plej-of za popunu Prve lige RS počinje 31. marta, a prvu utakmicu izabranici Borisa Jokanovića igraju kod kuće.