82 : 83

Klemons brži od zvuka sirene

28.04.2019 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Mladost - Vogošća

MRKONjIĆ GRAD-Košarkaši Mladosti u 9.kolu Lige za prvaka poraženi su od Vogošće 83:82.U poslednjih sedam sekundi na parketu je viđena prava drama.Domaći košarkaše trojkom Đorđa Aleksića došli su u vodstvo 82:81.Sa zvukom sirene Evert Klemons je pogodio za pobjedu gostiju.Tako su se košarkaši Mladosti od svojih navijača oprostili bez pobjede u Ligi za prvaka.

Inače, košarkaši Mladsoti dobro su odigrali prvu, a u drugoj četvrnini su dominirali pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 47:36, sa plus 11 poena prednosti za Mladost.

Gosti su u trećoj i četvrtoj četvtnini zaigrali agresivnije i čvršće u odbrani, pa su domaći košarkaši teško pogađali koš sa vanjskih pozicija.A goste je služio šut za tri poena, naročito Darka Talića, košarkaša Igoke na pozajmici u Vogošći.

S druge strane strateg domaćih Goran Sladojeivić i u ovom meču imao je problema sa satavom, jer zbog povrede nije igarao najbolji igrač Stefan Mitrović.Još ranije ekipa je ostala bez Ivana Miškovića.

DEBI PLETARACA

Zbog manjka igrača u rosteru trener Mladosti Goran Sladojević u sastv je uvrstio četvoricu mladih košarkaša iz juniorskog sastava.Riječ je o 15-godišnjem Đorđu Tomiću, 16-godišnjem Željku Jovčiću i par mjeseci starijim Milošu Srdiću i Sretenu Kljajiću, koji je u igri proveo šest minuta.Dodaju li se ovim imenima  nešta stariji Dušan Jotić, kapiten Đorđe Aleksić i iskusnni Dragan Đuranović u sastavu za meč sa Vogošćom je bilo sedam igrača iz košarakaške škole Mladosti.Primjer za pohvalu!I dokaz da je Mrkonjić Grad izrastao u značajan košarkaški centar u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.

Trner Mladosti Goran Sladojeivić i pored poraza nije imao zamjerki na igru svoje ekipe.

-Pobjeda Vogošće je zaslužena.Ne bih bilo ne zasluženo da smo i mi pobjedili.Žao mi je što nismo dibili utakmicu.Imali smo šansu.Utakmica je bila bez nekog rezultatskog značaja.Pružili smo priliku nekim mlađim igračima.Sezona, sem Lige  šest je dosata dobra.Peto mjesto u Premjer ligi BiH je dobar rezultat- rekao je Sladojević.

Trener gostiju Goran Šehovac zadovoljan je pobjedom svoje ekipe, ali ne i igrom u prvom poluvremenu.

Obe ekipe ušle su u neizvjesnu završnicu.Dogovrorili smo se poslednjih četrdeset sekundi da košarakašima Mladosti ne dozvolimo šut za tri poena.Međutim, Đorđe Aleksićje je fintom izbacio našeg igrača i pogodio trojku za Mladost.Odigrali smo brzo poslednjih nekoliko sekundi i Klemons je sa zvukom sirene poentirao za pobjedu.Mislim da smo zasluženo slavili.Čestitam svojim igračima na pobjedi, ali i košarkašima Mladosti na dobroj partiji.Odigrali smo jednu dobru takmičarsku utakmicu- rekao je Šehovac.

U domaćem sastavu Đorđe Aleksić postigao je 22, a kod gostiju Darko Talić 20 poena.