Pl: Nova pobjeda Lestera, preokreti Šefilda i Njukasla

Fudbaleri lestera nastavili su sa sjajnim igrama. Oni su u 16. kolu savladali Aston Vilu u gostima sa 4-1.

Lester je od starta igrao jako dobro i golom Vardija poveli su sa 1-0. Vila je pokušavala da dođe do izjednačenja ali umjesto toga novi gol Lestera a strijelac je bio Ihenačo. Do kraja prvog poluvremena domaći su smanjili preko Griliša.

U nastavku susreta smo gledali takođe sjajan fudbal. Vila se trudila ali Lester je djelovao odlično. Golom Evansa poveli su sa 3-1  da bi Vardi postavio konačnih 4-1.

Bitnu pobjedu ostvario je i tim Njukasla. Oni su nakon preokreta savladali Sautempton sa 2-1. Ings je doveo goste u vodstvo dok su Šelvi i Fernandez donijeli pobjedu svom timu.

Preokret je napravio i Šefild Junajted. Oni su okrenuli Norič. Norič je poveo preko Teteija sa 1-0. U nastavku susreta dva gola gostiju. Prvo je gol dao Stivens da bi Baldok donio pobjedu Šefildu.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Aston Villa Leicester