Pl: Arsenal preslišao Junajteda u derbiju

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester Junajted u 21. kol Premijer lige sa 2-0.

AArsenal je sjajno otvorio susret. Pritiskali su od samoga starta a golom Pepea poveli su u osmoj minuti. Nastavio je tim Mikela Artete u istom ritmu. Pepe je imao novu šansu ali nije pogodio. Nakon toga i Lakazet je zaprijetio. Pepe je imao novu šansu nakon greške De Hee ali je pogodio stativu. Špancu je prijetio i Toreira ali je udarac otišao za malo pored gola. A kada je djelovalo da Arsenal neće iskoristiti inicijativu i dati i drugi gol, Sokratis je pogodio u 42. minut za 2-0.

U nastavku susreta gledali smo mnogo lošiji fudbal. Arsenal se očekivano povukao a Junajted je bio bezidejan. Ulaskom Pereire i Grinvuda malo su živnuli. Pereira je imao šansu ali je pogodio spoljni dio mreže. Do kraja susreta Arsenal je prijetio iz kontri ali promjene rezultata ipak nije bilo.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Manchester United