Budućnost VOLI
Zenit Petersburg
Koper Primorska
EL: Zvezda od -21 do velike pobjede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel u 18. kolu Evrolige sa 83-80 u Lionu.

Zvezda je očajno otvorila susret. Odbrana nije postojala. U napadu su bili totalno bezidejni a uz sve to, igrali su bez energije i bez dobrog građenja skoka. Asvel je sve to iskoristio i dobili su prvi period sa ubjedljivih 30-13. Zvezda je uhvatila dobar ritam na startu drugog perioda. Međutim, opet je došlo do pada u igri Zvezde. Imao je Asvel i 21 razlike a na odmor su otišli sa 19 poena prednosti.

Zvezda je u trećem periodu zaigrala nevjerovatno. Sjajna odbrana, mnogo veća želja i dobar napadački ritam. Malo po malo Zvezda je topila prednost domaćih. Trojkom Pantera prišli su na -2 pred poslednjih deset minuta. Asvel je neko vrijeme održavao vodstvo u poslednjem periodu ali poenima Pantera Zvezda je povela. Trojkom Štimca, Zvezda je povela 79-73 na dva minuta do kraja. Potom su iali seriju u kojoj su pogodili 1/7 bacanja a Asvel je to iskoristio i trojkom Loača prišao na samo -2. U narednom napadu Panter gubi loptu a Lajti pogađa za izjednačenje. No, Amerikanac se iskupio i na dvije sekunde do kraja pogodio trojku za 83-80. Zvezda se odbranila i dobila meč.

Štimac je imao 21 poen a Panter 18. Domaće je predvodio Pejn sa 17.

Zvezda je na skoru 9-9 a Asvel 8-10 i Zvezda je bolja međusobno.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka Euroleague Lyon-Villeurbanne Crvena zvezda