Ostalo
Igrači Sutjeske su sve karte bacili u napad. Pokušavaju da dođu do poravnanja, ali za sada Sloboda čuva prednost.
65'
Ostalo
65'
Šut na gol
Milutinović se spteljao i propustio dobru priliku za gol.
61'
U samom finišu meča gosti su došli do gola.
41'
Šut na gol
Dobar napad Sutjeske. Bokić je odlično tukao, ali je lopta završila iznad prečke.
6'
Šut na gol
Imali su gosti dobru priliku, ali je Vejnović tukao pored gola.
5'
Ostalo
Počeo meč u Foči.
1'
Protokol
Glavni sudija: Maletić Stefan Delegat utakmice: Sudžuka Natko Prvi pomoćni sudija: Makarić Bojan Drugi pomoćni sudija: Marković Slobodan 4. sudija: Mirić Mladen
0'
Ostalo
Utamica se igra od 17 časova.
0'
Postava
Postava: Nebojša Tomić, Igor Mirković, Uroš Milinković, Rašević Dejan , Boško Radović, Bokić Jovan , Đorđe Milutinović, Srđan Žugić, Ognjen Pljevaljčić, Marko Tadić, Mujo Gabela
0'
Postava
Postava: Elvir Trako , Živko Bubić, Ahmed Palić, Dragan Arežina , Boban Živanić, Mario Desnica , Ljuban Antonić, Saša Stojnić, Filip Vejnović, Mateja Dodig, Bojan Kostadinović
0'
Trako odbranio bodove

I u trećem pokušaju u novom šampionatu prvoligaškog karavana Republike Srpske ekipa Sutjeske nije osetila slast pobede, kompletan plen sa stadiona pokraj Ćehotine je odnela Sloboda.

Gosti su bili s(p)retniji, a uz to su na golu imali raspoloženog Elvira Traku koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao i dao veliki doprinos pobedi svog tima. Utakmica je počela dobrom prilikom za goste u 5. minuti kada je neprecizan bio Vejnović. Uzvratili su domaći igrači preko Bokić u 7. i Tadić u 8. i 14. minuti.

Gosti prete preko Desnice u 27. minutu mreže i dalje miruju. Domaći igrači su bili blizu pogotka u 34. minutu Tadić se našao oči u oči sa golmanom Trakom, ali ga nije uspio i savladati.

Trenutak odluke se desio u 41. minuti, bila je to jedna skoro izgubljena lopta za gostujući tim, ipak Stojnić nije  odustajao uspeo je da stigne loptu, ubacio je pred sami gol Sutjeske gdje se najbolje snašao  Antonić i smestio je u mrežu Fočaka.

U poslednjem minutu prvog dela pravim čudom je Trako odbranio udarac kapitena Raševića .

Drugi deo je počelo atacima Sutjeske. dobre prilike su propustili Gabela u 50. potom Dejan Mojović u 58. i  Milutinović u 60 minuti. Gosti su mogli uvećati prednost  u 62. minuti kada je nakon dobrog ubacivanja Živanovića, Antonić  šutirao glavom, a istakao se Tomić odličnom intervencijom.

Svoje golmanske kvalitete Trako je pokazao i u 73. i 75 minuti kada je odbranio udarce Milutinovića i Bokića.

Poslednju priliku za izjednačenje  domaći igrači su imali u 87. minuti kada se ispred Mirkovića isprečio Dodig i spasio svoju mrežu.

SUTJESKA (F) - SLOBODA (NG) 0:1 (0:1)

Gradski stadion u Foči. Bez gledalaca. Sudija:Stefan Maletić (Bijeljina ) . Strelac: Antonić u 41. (Sloboda). Žuti kartoni: Mirković, Radović,

Gabela, Pljevaljčić (Sutjeska), Bubić, Živanović, Desnica, Antonić , Stojnić (Sloboda).

Sutjeska  (F): Tomić , Mirković , Milenković ,,Rašević  (od 46.D.Mojović ) Radović , Bokić ,Milutinović , Gabela  (od 80. O. Mojović )  Tadić ,O. Pljevaljčić , Žugić .

Sloboda (NG): Trako , Bubić , Palić  (od 77. Vučen ),  Arežina , Živanović , (od 89. Plavulj), Desnica   , Antonić , Stojnić , Vejnović  (od 90. Salkić), Dodig , Kostadinović.

Igrač utakmice: Elvir Trako (Sloboda)

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Sutjeska Sloboda