Protokol
Glavni sudija: Maksimović Marko Delegat utakmice: Vujat Zoran Prvi pomoćni sudija: Rustić Božidar Drugi pomoćni sudija: Dujaković Milan 4. sudija: Drinić Velimir
0'
Postava
Trako Elvir V Bubić Živko Arežina Dragan Živanić Boban Desnica Mario Dojčinović Sergej Antonić Ljuban K Galin Miloš Stojnić Saša Kostadinović Bojan Kukavica Emir. Na klupi: Rašeta Aleksandar Palić Ahmet Salkić Adnan Davidović Rade Radišić Lazar Vučen Bojan Šumić Ermin
0'
Postava
Vukadinović Igor Živanović Dragan Đokić Savo Đurđić Stahinja Subotić Sanjin Buljubašić Mirzet Macanović Starahinja K Božić Stefan Šer Branislav Torlaković Berin Kesić Edin. Na klupi: Dagoja Ibrahim Ilić Danijel Mitrović Željko Pajić Stefan Aleksić Slavko Rendić Jasmin Ivić Nikola
0'
Spas u zadnji čas

Posle tri startna poraza fudbaleri brčanskog Jedinstva odigrali su i sedmu utakmicu u nizu bez poraza u Prvoj ligi Republike Srpske, a u subotu su na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu remizirali sa domaćom Slobodaom – 1:1, iako su bili bliži pobedi i vodili sve do 87. minuta.

Posle početnog ispitivanja snaga Brčaci su izveli dobru akciju u 20. minutu kada je Branislav Šer uspeo da pogodi mrežu Evira Trake. Nakon toga igrači Jedinstva su prepustili inicijativu domaćim igračima, vrebajući šansu iz kontranapada da postignu drugi gol i reše utakmice. Na pauzu se otišlo minimalnim vođstvom gostiju.

U nastavku susreta, kako je vreme odmicalo, domaći fudbaleri su bili sve nervozniji, pa je Sloboda u 69. minutu ostala sa igračem manje na terenu jer je Bojan Kostadinović zaradio direktni crveni karton zato što je bez lopte udario protivničkog igrača. Ipak, Sloboda je izbegla poraz u 87. minutu kada je rezervista Bojan Vučen u prvom kontaktu s loptom matirao Igora Vukadinovića i svom timu obezbedio remi i jedan bod.

Sloboda (NG) – Jedinstvo (Bč)    1:1 (0:1)

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu. Bez gledalaca. Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5. Strelci: Vučen u 87. minutu za Slobodu (NG), a Šer u 20. minutu za Jedinstvo (Bč). Žuti kartoni: Stojnić (Sloboda), Đokić, Božić, Subotić (Jedinstvo). Crveni karton: Bojan Kostadinović (Sloboda) u 69. minutu.

SLOBODA (NG): Trako , Bubić , Arežina , Živanić  (od 80. Davidović ), Desnica , Dojčinović  (od 87. Vučen ), Antonić , Galin , Stojnić , Kostadinović , Kukavica .

JEDINSTVO (BČ): Vukadinović , Živanović , Đokić , Đurđić , Subotić , Buljubašić , Macanović , Božić  (od 81. Ivić ), Šer  (od 60. Mitrović ), Torlaković , Kesić .

Igrač utakmice: Branislav Šer (Jedinstvo).

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Sloboda Jedinstvo