Trebinjke poražene kod kuće

U 11. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" ŽKK "Leotar 03" poražen je od ŽKK "Feniks" iz Banja Luke 76:103 (15:30, 17:17, 16:32, 28:24).

Već u prvoj četvrtini gošće su domaćim igračicama dale do znanje da su u Trebinje došle riješene da dođu do pobjede. Nakon prvih deset minuta to su i pokazale jer su ovaj period dobile 15:30.

Tokom druge četvrtine Malene su dobro odigrale tako da je ovaj period završen neriješenim rezultatom 17:17, a na poluvrijeme se otišlo sa 32:47. Treću četvrtinu Feniks je dobio sa 16:32 tako da se u posljednjih deset minut ušlo sa 48:79.

Period od 30. do 40. minuta domaće igračice dobile su sa četiri koša razlike tako da je krajnji rezultat bio 76:103.

Zorica Gudelj sa 25 i Milaković sa 19 koševa bile su najbolje igračice kod poražene ekipe, a kod gošći najefikasnija je bila Kapor sa 29 koševa, a dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Šobot 24 koša i 12 skokova i Džebo 22 koša i 13 skokova.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin naglasio je neodgovorno ponašanje svojih igračica u odbrani tokom treće četvrtine jer je Kešeljevićka napravila tri faula i tako ostale bez pleja.

"Dva pleja koja su na njenoj poziciji nisu još dorasle ovom nivou igre i u ovom dijelu se prelomila utakmica. Ovo nije realan prikaz kvaliteta, ali idemo dalje", rekao je Nadaždin.

Narednog vikenda trebinjke putuju u Ugljevik gdje ih dočekuje ŽKK "Rudar Sport".

Leotar 03 - Feniks 76:103 (15:30, 17:17, 16:32, 28:24)

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 8, Gudelj 18, Krivokapić, Šapurić, Berdović, Benderać, Dostinić 5, I. Daković 3, Milaković 10, Putica, Škrivan 4, Radovanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Feniks": Marendić, Vasilić 8, Rogić, Tadić 6, Miljević 2, Šobot 20, Džebo 18, D. Milaković, Kapor 23, Borojević 2, Šipka. Trener: Darko Kosić.

Izvor:trebinjelive.info