Pobjede Noriča i Votforda, šokantan poraz Bormuta

Fudbaleri Noriča sačuvali su prvu poziciju Čempionšipa. ''Kanarinci'' su u 24. kolu savladali Kardif u gositma sa 2-1.

Norič je sjajno otvorio meč. Ekipa Danijela Farkea, golovima Henlija i Kantvela je došla do 2-0. U nastavku susreta domaći su zaigrali bolje. Golom Reilsa su smanjili na 2-1. Ipak, do kraja utakmice nisu došli do boda.

Do pobjede je došao i Votford. Votford je na svom terenu dočekao ekipu Hadersfilda. U prvom poluvremena nije bilo golova. U nastavku susreta, ipak su došli do pobjede. Golovima Kleverlija i Pedra slavili su sa 2-0.

Novi kiks imao je Bormut. ''Trešnjice'' su na svom terenu igrali sa Lutonom. Već u prvom poluvremenu su krenuli probleme jer je Lerma dobio crveni. U nastavku susreta, gosti su iskoristili igrača više te su golom Devsburi-Hola došli do pobjede.

U ovom kolu trebao se igrati derbi Redinga i Brentforda ali je odložen radi korone u redovima gostiju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Cardiff City Norwich City