Albatros
Albatros
Galeb poravnao, igra se majstorica

Luka Bar - Galeb

Još jednu spektakularnu utakmicu odigrali su veliki barski rivali Luka Bar i Galeb u finalu plej-ofa, a na radost ljubitelja odbojke i uopšte sporta u Crnoj Gori, okršaj za titulu prvaka države odlučivaće majstorica. U četvrtom meču Galeb je slavio rezultatom 3:2 (17:25, 25:20, 18:25, 30:28, 15:11), pa će se 5. utakmica igrati u srijedu od 20.30 časova, a formalni domaćin biće upravo ekipa Nikole Masoničića.

U prvom setu Luka Bar je dominirala, povela sa 7:4, pa 11:5, sve do maksimalnih 11 poena viška – 21:10. Galeb je, međutim, smanjio na 21:15, ali izabranice Vladimira Milačića mirno su privele set kraju.

Početak drugog seta bio je potpuno različit. Iako bez povrijeđene Nevene Vukčević, Galeb je na servis Simone Petranović poveo 4:1, pa je Milačić zatražio minut odmora. To je urodilo plodom, ali se Galeb opet odlijepio na 8:4. Međutim, njegova prednost ubrzo se istopila, pa je Luka Bar preokrenula na 12:11, a Nikola Masoničić zatražio tajm-aut. Njegove izabranice osvojile su tri poena zaredom i opet stekle prednost. Ona je išla do četiri poena, ali se formalni domaćin vratio na poen zaostatka. Više od toga nije mogao, Galeb je bio bolji u finišu.

Gotovo identično kao prvi, kretao se treći set, a pri rezultatu 9:5 za Luku Bar Masoničić je zatražio minut odmora. Prednost Luke Bar, međutim, rasla je iz poena u poen, zahvaljujući mudroj igri Dušanke Petrović, Dijane Vuković, tehničarke Tijane Tvdišić, ali i ostalih igračica u bijelim dresovima, od kojih se na servisu istakla Maja Raičević, a na prijemu i u odbrani libero Anastasija Smolović.

U četvrtom setu viđena je prava drama, ekipe su sticale po dva poena prednosti, Luka Bar se odlijepila na tri (20:17), ali je na servis Milice Knežević Galeb preokrenuo na 20:21. Galeb je as servisom Natalije Vlaović poveo 23:21, pa Luka Bar izjednačila. Simona Petranović je sa dva poena donosila set lopte Galebu, potom je to uradila Marija Tuševljak, ali Tijana Tvrdišić i Anastasija Smolović su se sjajno branile. A kada je Luka Bar greškom gošći stigla do meč lopte,tri poena zaredom osvojile su igračice Galeba i dobile set koji je na kraju odlučila fenomenalna odbrana libera Lane Labović i smeč kapitenke Marije Tuševljak.

Susret je ušao u peti set, u vrhunac drame.

Galeb je poveo 8:5, Luka Bar preokrenula na 10:8, ali je domaćin do kraja osvojio jedan poen, a Masoničićeve izabranice čak sedam i izborile majstoricu koja će se igrati u srijedu u 20.30 časova.