Sutjeska ide na završni turnir za šampiona Republike Srpske (video - golovi)

Sutjeska, Foča, pioniri

Poletarci Sutjeska će igrati na završnom turniru za prvaka Republike Srpske u pionirskoj konkurenciji . Nakon što je meč između Slavije, prvaka Sarajevsko Romanijske regije i Sutjeske najbolje ekipe Omladinske kvalitetne lige Jug - Hercegovina  koji je odigran  u proteklu sredu završen bez pobednika, rezultat je bio 2:2 , slično je bilo i u Foči, samo što je na stadionu pokraj Ćehotine bilo 1:1, ali radi gola više postignutog u gostima  fočanska selekcija U 15 je  obezbedila  učešće na završnici,koja će se igrati narednih  dana  u Brčkom .

Prvi deo utakmice je protekao u izjednačenoj igri, sa par prilika na obe strane, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

I u nastavku susreta se igralo oprezno, a gosti iz Istočnog Sarajeva su u 62 . minutu nakon lepe, izigrane akcije stigli do prednosti .

Rezervista  Trifković se našao oči u oči sa domaćim golmanom  Ružićem i poslao loptu u mrežu domaćeg tima.

Radost poletaraca Slavije trajala je samo minut ,nakon što je Obrenović izveo udarca iz ugla, pred golom  gostiju  najbolje se snašao najbolji akter meča Miloš Dragičević i zatresao mrežu ekipe iz Istočnog Sarajeva.

Pre početka utakmice između pionira Slavije i Sutjeske priređena je i mala svečanost. Predstavnik PFS  Trebinje   a u ime FSRS , Radoslav  Vukasović  je uručio pobednički pehar ekipi Sutjeske za osvojeno prvo mesto u Omladinskoj kvalitetnoj ligi grupa Jug  „Hercegovina“ za sezonu 2020 /2021,

Doigravanje za prvaka Republike Srpske -pioniri

SUTJESKA - SLAVIJA 1:1 (0:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Uroš Gojković (Trebinje). Strelci: Dragičević  63. minut (Sutjeska) Trifković 62. minut (Slavija). Žuti kartoni : Dragičević, Anđelić (Sutjeska) Forcan, Kuljanin (Slavija)

SUTJESKA - Ružić  ,D. Radović  , Gagović  , Gvozden  (od 36. S. Radović  ), Cvijetić  , Milutinović , Dragičević , Obrenović  , Čančar  , Anđelić   ,  Bjelogrlić  .Trener: Ranko Zeka Sekulić.

SLAVIJA - Kužet  ,Papaz  , Kujača , Stjepić    (od 31. Trifković  ) ,  Kuzman  (od 56. Marčetić  ), Tambur , Taušan  , Mašić , Kuljanin , Forcan , Elez .Trener: Bojan Kuljanin.

Igrač utakmice: Miloš Dragičević (Sutjeska)

Omladinske lige Omladinske lige Pionirska liga RS - završnica, Istok Sutjeska Slavija