Pečenica donio pobjedu Sokocu

Košarkaši Sokoca ostvarili su pobjedu rezultatom 74:71 na gostovanju u Novom Gradu kod KK „Sloboda 73“ u okviru 17. kola Prve košarkaške lige Republike Srpske za muškarce, a najzaslužniji za trijumf Sokočana bio je kapiten Nemanja Pečenica.

Košarkaši Slobode imali su rezultatsku prednost tokom cijelog toka utakmica, a u pojedinim trenucima susreta iznosila je i više od deset poena. Prvu četvrtinu riješili su rezultatom 19:10 i ona im je donijela prednost od pola koša na poluvremenu (32:31) iako su gosti iz Sokoca drugi period igre dobili sa 21:13.

Nakon povratka sa pauze domaćini su nastavili u istom ritmu i pred početak posljednje četvrtine na semaforu je pisalo 56:50 u njihovu korist. Na scenu u tim trenucima stupa kapiten Sokoca Nemanja Pečenica koji preuzima odgovornost u napadu i postiže 18 od ukupno 24 poena koliko je njegov tim dao u posljednjem periodu igre.

Do preokreta Sokočani stižu četiri minuta prije kraja meča. Prelazak u zonsku odbranu donio je ekipi Sokoca rezultat, a do vođstva od 68:67 dolaze trojkom pomenutog Pečenice koji je utakmicu završio sa 34 poena.

Košarkaši Slobode uspjeli su se vratiti u prednost 70:69 ali više od toga nisu mogli pa je pobjeda rezultatom 74:71 pripala Sokocu.