Belmin Dizdarević(G) , Ivan Borna Jelić Balta , Enedin Mulalić , Hamza Čataković , Mario Vrančić , Renan Do Carmo De Oliviera , Giorgi Guliashvili , Besim Šerbečić (K), Slaviša Radović , Ilija Martinović , Almedin Ziljkić , REZERVE Muhamed Šahinović(G) , Avdija Vršajević , Muharem Trako , Dal Varešanović , Tarik Ramić , Nemanja Tomašević , Adnan Džafić , Daniel Avramovski , Mirza Mustafić ,
Postava
Filip Erić(G) , Kemal Osmanković , Saša Maksimović , Adi Alić , Ivan Šubert , Harun H.beganović , Marko Pervan , Stojan Vranješ (K), Tarik Kapetanović , Amer Bekić , Adam Vošnjak , REZERVE Semir Bukvić(G) , Emir Jusić , Muharem Čivić , Said Husejinović , Eldar Mehmedović , Nikola Komazec , Jasmin Osmić , Mak Varešanović , Kenan Delić ,
Protokol
. Sudije: Antoni Bandić (Grude) [Glavni], Goran Dujak (Odžak) [Pomoćnik], Davor Beljo (Mostar) [Pomoćnik],
Sarajevo preokretom do bodova

Prva prilika na susretu viđena je u trećoj minuti utakmice kada je Čataković šutirao, ali Erić sigurno brani njegov udarac. Već u sedmoj minuti zaprijetila je Sloboda preko Pervana, ali nije bilo veće opasnosti.

Već u osmoj minuti utakmice Sloboda je povela sa 1:0, a strijelac pogotka bio je Amer Bekić nakon asistencije Vranješa. Pogotku je prethodila velika greška Besima Šerbečića na sredini terena.

U 28. minuti utakmice najbolja prilika za Sarajevo u dotadašnjem toku susreta, šutirao je Ziljkić, ali lopta od bloka odlazi samo u korner.

Ziljkić je ipak uspio postići pogodak danas u 33. minuti utakmice kada je krilni napadač bio siguran sa bijele tačke. Samo tri minute kasnije novi pogodak Bordo tima, ovoga puta strijelac je bio Hamza Čataković koji je razornim udarcem pogodio mrežu Filipa Erića.

Moglo je Sarajevo doći do preokreta u 39. minuti utakmice, ali je udarac Gulijašvilija odbranio Erić, te tako zaustavio nalet Sarajeva koje je Bordo tim imao od 30. do 40. minute utakmice. Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila sa novim stilom igre, pokušavali su sve više igrati bez nabijanja lopte, ali česte greške su ostavljale prostor za ekipu Sarajeva. Tako je u 54. minuti utakmice Ziljkić došao u jednu situaciju, ali je njegov udarac odbranio Erić, a potom i blokirao Osmanković.

Dobru šansu za Slobodu imao je Alić u 58. minuti utakmice, ali je iz teške situacije nešto lošije šutirao.  Nova idealna šansa za Slobodu desila se u 70. minuti utakmice, ponovo je Alić šutirao, ali lopta ide preko gola.

U 78. minuti utakmice zaprijetio je Pervan sjajnim volejom sa čak 35 metara, ali je Dizdarević odbranio njegov udarac. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, te je Sarajevo slavilo novu pobjedu primakavši se tako ekipi Veleža i Željezničara.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloboda Sarajevo