Raspucani Velež i Srđan Drašković

Drugoplasirana ekipa na tabeli Druge lige, grupe Istok do vrha je napunila mrežu domaćina. Na kraju je bilo 1:5.

Niko nije očekivao da će Ilićka 01 lako da padne pogotovo nakon njihovog odličnog starta. Poveli su sa 1:0 već u četvrtoj minuti, a strelac je bio Goran Stankić.

Ipak samo dva minuta nakon toga Srđan Drašković postiže svoj prvi pogodak i donosi poravnanje, a a bi svojim driugoim golom u 36. minuti Drašković doveo  Veležu u rezultatsku prednost.

U nastavku susreta postojao je samo jedan tim na terenu, Velež.  Miljan Petković, Sergej Prodanović i Srđan Drašković su u tom dijelu igre tresli mrežu Bojana Mićunovića, pa su bodovi otišli za Hercegovinu.

Ilićka 01 – Velež 1:5 (1:2)

Brčko. Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 60. Sudije: Luka Maletić (Bijeljina), Strijelci: Goran Stankić 4', [Ilićka 01 (Brčko)]; Srđan Drašković 6', Srđan Drašković 36', Miljan Petković 79', Sergej Prodanović 83', Srđan Drašković 85', [Velež (Nevesinje)]. Žuti kartoni: Nemanja Antunović 17', Bojan Mićanović 56', Miloš Krsmanović 62', Goran Stankić 76', Ejub Huremović 78', [Ilićka 01 (Brčko)]; Goran Prodanović 23', Goran Šiljegović 57', Srđan Drašković 62', [Velež (Nevesinje)];

Ilićka 01 : Bojan Mićanović (G) , Aleksa Čelik (46. Marko Krstić), Stanko Savić (71. Stefan Petrović), Ejub Huremović , Goran Stankić , Nemanja Antunović , Milovan Arsić (K) , Miloš Krsmanović , Nemanja Todorović , Slobodan Zimonjić (71. Luka Zelen), Nemanja Božić

Velež: Miloš Zurovac (G) (K) , Miljan Petković , Goran Šiljegović , Goran Prodanović (85. Đorđe Kljakić), Darko Repović , Srđan Drašković , Milko Radović , Dimitrije Pantić (89. Mitar Vujičić), Miljan Gutić (89. Rastko Okuka), Sergej Prodanović (89. Đorđe Pikula), Dušan Šarenac