Hercegovina ispustila bod

U 4. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su sinoć u Gradačcu. Susret sa istoimenom domaćom ekipom bio je neizvjestan do posljednjeg minuta, a na kraju su se radovali domaćini minimalnim trijumfom 29:28, piše radionevesinje.com

Prvi dio utakmice završen je vođstvom Gradačca 16:13, ali već u uvodnih pet minuta nastavka Nevesinjci prave seriju 4:0 i prelaze u vođstvo. Sve do samog kraja igralo se praktično gol za gol.

Promašeni sedmerac i dvije brzoplete kontre u samom finišu udaljili su Hercegovinu od gostujućih bodova. Imao je nevesinjski sastav i posljednji kratak napad za izjednačenje, ali je njihov šut izblokiran.

U redovima Hercegovine najefikasniji igrač bio je Nemanja Ivanović sa šest golova. Ova utakmica je pokazala da se nevesinjski sastav može ravnopravno nositi sa iskusnim premijerligaškim ekipama.Upravu i saigrače raduje uspješna rola 16-godišnjeg Uroša Zečevića iz nevesinjske rukometne škole koji je igrao veći dio utakmice i postigao četiri gola.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje Slogu iz Doboja.