Francuzi razbili Kengure

Kilijan Mbape

Fudbaleri Francuske ubjedljivom pobjedom otvorili su Mundijal u Kataru. "Trikolori" su savladali Australiju 4:1, iako su gubili već od 9. minuta, ali su u nastavku dodali gas i rutinski upisali tri boda. Naredni rival Francuske je Danska koja je danas igrala bez golova sa Tunisom.

Australija, bez ijednog startera koji nastupa u ligama petice, povela je protiv Francuske u 9. minutu. Leki je asistirao, Kreg Gudvin zakucao loptu u mrežu u devetom minutu.

U 27. minutu, nakon udarca iz ugla Adijen Rabio se sjano kretao i glavom poravnao rezultat.

Pet minuta kasnije, greška odbrane Australije, štikla Mbapea, asistencija Rabioa i rutinska završnica za Olivijea Žirua.

U 68. minutu idealna lopta Dembelea, u istom maniru je trznuo glavom i Kilijan Mbape. Peti gol za njega na svjetskim prvenstvima.

Olivije Žiru je novim golom (71. minut) izjednačio rekord Tjerija Anrija, do večeras najboljeg strijelca u istoriji francuske reprezetnacije. Sada obojica imaju po 51 pogodak.

FRANCUSKA - AUSTRALIJA 4:1