Puna mreža Kostarike

FIFA /Fejsbuk

Fudbaleri Španije deklasirali su ekipu Kostarike sa 7:0 (3:0) u okviru prvog kola grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Prvu šansu na utakmici imao je Olmo u petom minutu meča, kada je šutirao iz prve nakon centaršuta Albe, međutim, Kostarikanci su tada spasili, pošto je lopta otišla malo pored gola.

Međutim, u 11. minutu, Španija stiže do prednosti.

Upravo je Olmo bio strijelac. Gavi je divno odigrao lob pas ka Olmu, koji je spretno primio loptu, a potom i prebacio nemoćnog Navasa.

Nastavila je "crvena furija" da lomi protivnika i nakon prvog gola. Sa svih strana su se ređali napadi Španaca, a na 2:0 je povisio Asensio.

On je šutirao iz prve na asistenciju Albe, a bez obzira što je Navas kačio tu loptu, nije imao dovoljno snage da je zaustavi da ona uđe u mrežu.

Deset minuta kasnije bilo je već 3:0.

Alba je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Mohamed je pokazao na jedanaesterac.

Siguran je bio Tores. Poslao je Navasa u pogrešnu stranu i mirno realizovao penal.

Bilo je to sve za prvo poluvrijeme.

U istom ritmu Španija nastavlja i u nastavku utakmice.

U 54. minutu se Tores lijepo snašao i došao do lopte ispred Navasa. Šutirao je iz okreta i prebacio loptu ispod ruke golmana PSŽ-a.

Najljepši momenat se desio u 74. minutu kada je gol za ogromnih 5:0 postigao Gavi.

Morata je uspio da se uvuče između linija i primi loptu, koju je prebacio na drugu stranu.

Tamo se našao Gavi, koji je šutirao spoljnom iz voleja i pogodio sam ugao gola Navasa.

U 90. minutu je šesti gol za "crvenu furiju" postigao Soler, da bi u 93. konačnih 7:0 postavio Morata.

Naredni meč Španija igra protiv Njemačke 27. novembra, dok se isti dan u ovoj grupi sastaju Kostarika i Japan.