Suad SubaÅ”ić
78'
Siti ide dalje

Tuzla City je i u revanŔ utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine savladao prijedorski Rudar i ovjerio plasman u polufinale ovog takmičenja.

Ā

Tuzlaci su slavili 2:0 i ukupnim rezultatom 7:0 ostvarili prolaz dalje.

Utakmica je, očekivano, bila mnogo drugačija u odnosu na prvi meč, s obzirom da je pitanje prolaska tuzlanskog tima praktično već bilo rijeÅ”eno, a jedino je pitanje bilo da li će se Rudar u revanÅ”u uspjeti pokazati u neÅ”to boljem svjetlu.Ā

To su, ruku na srce, uspjeli, ali nedovoljno da bi izbjegli novi poraz, pa čak i postigli barem jedan gol.Ā

Tuzlaci su bili dominantnija ekipa od početka, a do vodstva su doÅ”li u 38. minuti susreta kada je Giorgi Ivaniadze zatresao mrežu Rudara za 1:0.Ā

Imala je ekipa Milenka BoÅ”njakovića nekoliko dobrih prilika da udvostruči prednost, a konačno su iiskoristili onu iz 78. minute kada je Sedad SubaÅ”ić savladao golmana domaćih i postavio konačan rezultat 2:0.

Večeras se igra i joÅ” jedna revanÅ” utakmica Kupa BiH, a u njoj će snage odmjeriti Velež i Sloga.Ā