Drina He ne popušta

Drina He nastavlja pobedničku seriju , maksimalan učinak od pet pobeda učvrstio je Višegrađane na liderskoj poziciji drugoligaškog istoka Republike Srpske . Drina He je i definitivno potvrdila da je glavni kandidat za osvajanje titule i trasiranje puta da se nakon nekoliko sezona vrate u prvoligaško društvo.

Ponovo su najiskusniji fudbaleri domaćeg tima bili glavni akteri ovog interesantnog meča.

U 11. minutu kapiten Marković je doneo vođstvo,  a dva minuta kasnije drugim pogotkom je udvostručio prednost domaćina.

Najbolji strelac Višegrađana, Damjanović je u 30. minutu pogodio za 3:0.

U drugom delu je došlo do opuštanja igrača Drine He nakon ubedljivog vođstva pa je usledila zanimljiva završnica.

Gosti u 86. minutu uspevaju da ublaže poraz preko Blagojevića, a potom i u drugom minutu zaustavnog vremena da golom „rezerviste“ Mičića smanje rezultat na 3:2.

Ipak nije više bilo vremena i za eventualno iznenađenje pa su domaći igrači i navijači proslavili novi trijumf.

Ovaj susret će ostati upamćen i po debiju trojice Brazilaca u ekipi Drine He koji su pružili solidnu partiju i potvrdili da će dosta značiti Višegrađanima u nastavku prvenstva.

Druga Liga Republike Srpske – Istok

DRINA HE  (V) –JEDINSTVO (R) 3:2 (3:0)

Stadion: Gradski: Gledalaca:100. Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5.  Strelci: Marković 11. i 13. Damjanović 30. minutu (Drina He) Blagojević 86. i Ognjen Mičić 90 + 2 minutu (Jedinstvo) Žuti kartoni: Stanojčić, Marković, Šimšić (Drina He) D. Pisić, Blagojević, Vidaković Mičić (Jedinstvo)

Drina He -  Vilaret 6,5, Stanojčić 6,5, Damjanović 7,5 (od 77. Andre Mejpep -) Mirković 7,5, Sekulić 7, Okuka  6,5 (od 46.  Eduardo Kohiberger 7) Lozo 6,5 (od 65. Ristanović -) Grujić 7, Leonardo Silva 7, Todorović 7, Šimšić 7 (od 75. Pljevaljčić-)

Jedinstvo (R) –Lakić 6, Dan. Pisić 6 (od65. Dar. Pisić -)  M. Pisić 6, Ristić b6, Rosić 6 (od 82. S. Pisić -) Blagojević 6,5, Milošević 6, Vidaković 5,5 (od 46. Mičić 6,5) Drašković 6 (od 65. Alempić -) Milošević 5,5 (od 46. Kostić -) Damjanović 6.

Igrač utakmice: Bojan Marković (Drina He)

Druge lige Druge lige Druga liga Republike Srpske – Istok Drina HE Jedinstvo (R)