Borcu bodovi u Skenderiji
03.04.2024 Administrator DC

Bosna - Borac

Košarkaši Bosne poraženi su večeras na svom parketu od Borca rezultatom u susretu prvog kola Lige za prvaka BiH. Banjalučki tim je iznenadio Bosnu i savladao je rezultatom 81:74.

Otvorenje meča donijelo je vrlo izjednačenu igru sa obje strane, a kako je vrijeme odmicalo, tako je i Bosna uspijevala blago povećati prednost. Uoči završnice prve četvrtine ona je iznosila dosta solidnih 21:13, ali Borac je tu završnicu odigrao dosta bolje, pa se na prvu pauzu otišlo sa vodstvom Bosne od 23:22.

U drugoj četvrtini Borac je preuzeo konce igre u svoje ruke, Bosnu nije išao ni šut, pa je gostujući tim u četiri navrata podizao svoju prednost do sedam razlike, a na odmor odnosno poluvrijeme, otišlo se sa vodstvom banjalučkog tima rezultatom 41:36.

Borac je kroz otvorenje treće četvrtine ponovo kontrolisao dešavanja, a Bosna je prvo uspjela prići na jedan poen zaostatka (45:46), a onda i preokrenuti rezultat (54:52). Ipak, Banjalučani tu nisu prelomljeni, umjesto toga trojkom su preokrenuli utakmicu, a do kraja treće četvrtine su i podigli svoju prednost na 62:56.

Bosna je tako trebala u posljednjoj dionici ponovo okrenuti vodu na svoj mlin, ali nije joj to nikako polazilo za rukom. Borac je uspješno održavao svojih šest poena prednosti, povremeno je išao i na +7, a samo je u jednom momentu pao na +3 (69:66). Na manje od dvije minute do kraja, Borac je otišao na +9, a tada je postalo jasno da Bosna neće uspjeti da dođe do preokreta. Meč je okončan rezultatom 81:74.

Kusins za Bosnu ubacio 18 poena, uz po pet skokova i asistencija. S druge strane, Vest je ubacio 17 poena, uz 6 skokova i tri asistencije.