EL: Bajern kasno proradio

Košarkaši Bajerna doživjeli su 14. poraz u Evroligi. Oni su u 26. kolu poraženi na gostovanju od Žalgirisa, rezultatom 85-79.

Meč je počeo u dosta konfuznom ritmu sa obje strane. Dosta promašaja i dominacija odbrana. Međuti, kako je vrijeme prolazilo napadi su počeli da rade Žalgiris je za nijansu bio bolji u prvom periodu, kojeg je dobio sa 22-20. U drugom periodu Litvanci prave veliku seriju. Dejvis se poigravao sa odbranom Bajerna, saigrači su ga sjajno pratili i Žalgiris je na poluvrijeme otišao sa +13.

U trećem periodu Bajern je igrao sa više energije ali su i dalje bili poprilično nemoćni. Žalgiris je imao i +19 ali su nakon 30 minuta igre vodili 69-53. Djelovalo je da će Žalgiris mirno privesti meč kraju. Međutim, uporni Bavarci su se vratili. Prišli su na -7 i Vilijams je pokušao trojkom da ih potpuno vrati ali je promašio i tako su gosti propustili poslednju šansu za povratak.

Žalgiris je do pobjede predvodio Grigonis sa 18 poena dok je Bajern predvodio Đedović sa 17 poena.