FA Kup: Milvol propustio veliku priliku, Brajton nakon penala do polufinala

Fudbaleri Brajtona poslednji su polufinalisti FA Kupa. Oni su savladali ekipu Milvola nakon penala sa 7-6.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično nezanimljivo a padala je i jaka kiša koja je kvarila igru. Međutim, u nastavku smo gledali sjajan fudbal. Domaći su došli do velike prednosti. Naime, golovima Pirsa i Obrajana, Milvol je vodio sa 2-0. Ipak, gosti se nisu predavali. Prvo je Lokadia smanjio na 2-1 da bi u sudijskoj nadoknadi Soli Marč pogodio za 2-2.

U produžecima su i jedni i drugi bili oprezni a treba napomenuti da je kod domaćih Ferguson dobio crveni. Ipak, Milvol je i sa igračem manje izborio jedanesterce.

Sve je počelo idealno za Milvol jer je Glen Mari promašio jedanesterac. Doaći su prednost u penal seriji držali sve do četvrtog penala kada je promašio Romas. Ključna je bila šesta serija. Dank je pogodio za Brajton a Kuper je na kraju bio tragičar i krivac sto je Milvol ispao jer je promašio jedanesterac.

Ranije u polufinale su prošli Mančester Siti, Votford i Vulverhempton.

Brighton 1 : 4 Manchester City
Burnley 1 : 3 Arsenal
Crystal Palace 5 : 3 AFC Bournemouth
Fulham 0 : 4 Newcastle United
Leicester 0 : 0 Chelsea
Liverpool 2 : 0 Wolverhampton
Manchester United 0 : 2 Cardiff City
Southampton 1 : 1 Huddersfield Town