Borac završio evropski put

Borac - Austrija 1:2

Okončano je drugo pretkolo evropskih takmičenja za ovu sezonu, a Bosna i Hercegovina je već nakon njega ostala bez predstavnika osim šampiona Zrinjskog, koji će igrati još sigurno četiri utakmice evropskih takmičenja, a možda i više njih.

Večeras je Borac u Banjaluci ugostio bečku Austriju, od koje je u sjajnoj atmosferi poražen rezultatom 2:1 i to nakon preokreta gostiju, koji su prvi meč dobili sa minimalnih 1:0 nakon serije nevjerovatnih promašaja, ili je poštenije reći, nakon vrhunske partije golmana Borca Nikole Ćetkovića.

Mladi čuvar mreže večeras je Banjalučane poveo sa kapitenskom trakom, a imao je neuporedivo manje posla nego u prvom duelu, no primio je više golova. Borac je utakmicu otvorio bolje od gostiju i u prvih deset minuta već je stvorio dvije šanse. Čelić i Mihajlović nisu bili precizni nakon što ih je obojicu upošljavao Blagaić. Potom je i sam Blagaić probao sa distance, ali nije bio precizan.

Bio je to obećavajući početak meča za Borac, no Austrija je brzo nametnula terensku inicijativu pa su Banjalučani uskoro napadali uglavnom iz kontranapada. Tako je u 27. minuti Blagaić, koji je večeras bio izuzetno raspoložen, probao nakon solo prodora, ali bio je još jednom neprecizan.

Meč je potom ušao u još jedan mirniji period a rasplamsao se u samoj završnici prvog dijela, kada prvo gosti ne realizuju sjajne dvije šanse, a onda Zoran Kvržić majstorskim udarcem sa distance pogađa prečku. Ostalo je 0:0.

Ohrabrio je Kvržića njegov pokušaj iz prvog dijela, te je već na otvorenju drugog dijela ponovo probao. Golman brani njegov udarac, lopta se odbija do Kortesa, a ovaj se dobro snalazi i pogađa mrežu gostiju za oduševljenje odlično popunjenih tribina Gradskog stadiona u Banjaluci.

Međutim, samo nekoliko minuta je Borac zadržao vodstvo, nakon čega Austrija poravnava. Gruber je u 54. minuti postigao gol za goste nakon odlične akcije, a Borac je tako vraćen na početak samo nekoliko minuta nakon što je poveo. Marinović odmah reaguje, u igru šalje Kulašina, Terzića i Vranješa, a druga dvojica odigravaju odličan kontranapad. Terzić je sjajno uposlio Vranješa, ali ovaj sa desetak metara ne pogađa mrežu gostiju.

Njegov promašaj brutalno je kažnjen u narednom napadu gostiju, koji pogotkom Polstera stižu do potpunog preokreta. On je sjajno prevario čuvara i pogodio mrežu nemoćnog Ćetkovića za 2:1, a do kraja meča, gosti su majstorski iskontrolisali dešavanja i zasluženo su prošli dalje.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar